Čeka nas spektakl: Nadal se preznojio, ali izborio meč sa Novakom Đokovićem!
Rafael Nadal, Foto: Miguel MEDINA / AFP / Profimedia

Španac se baš namučio

Objavljeno: 18:16h

Novak Đoković dobio je rivala u 2. kolu Olimpijskih igara.

To će biti njegov najveći rival, Rafael Nadal.

Španac je uz dosta muke uspeo da savlada Mađara Martona Fučoviča rezultatom 2:1 (6:1, 4:6, 6:4) u okviru 1. kola olimpijskog turnira.

Bio je ovo njihov tek prvi međusobni duel, a meč je trajao 152 minuta.

Nadal je odigrao fantastičan prvi set u kojem je bio daleko bolji od Mađara.

Činilo se da bi Rafa ekspresno mogao do duela sa Novakom, ali Fučovič je imao drugačije planove.

Napravio je brejk odmah na startu drugog seta i čuvao ga je sve do rezultata 5:3. Uspeo je tada Nadal da uzvrati i smanji na 5:4.

Ipak, Fučovič u narednom gemu koristi treću set loptom i brejkom poravnava na 1:1.

Velika borba vodila se u trećem setu, a preloman je bio peti gem u kojem je Nadal stigao do brejka.

Fučovič je imao prilike da se vrati u meč, ali u tome nije uspeo, pa je Nadal odneo veliku pobedu.