Detalj sa utakmice Arsenala i Brajtona, Foto: EPA/ANDY RAIN

Premijer liga, 3. kolo

Remi u Londonu uz jedan crveni karton

Veljko Petrović

Fudbaleri Brajtona pobedili su Mančester junajted sa 2:1 u drugom kolu Premijer lige, novi veliki izazov predstavljalo je gostovanje Arsenalu.

"Galebovi" su ukočili "tobdžije" u trećoj rundi pošto se sa Emirejtesa vraćaju sa bodom jer je meč u Londonu završen rezultatom 1:1.

Detalj sa utakmice Arsenala i Brajtona
Detalj sa utakmice Arsenala i Brajtonafoto: EPA/ANDY RAIN

Kai Haverc je doveo domaćina u vođstvo u 38. minutu, ali je problem nastao u 49. kada je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Deklan Rajs.

Žoao Pedro dao je gol za rušenje "crvenih đavola," a danas se ponovo upisao u strelce, sada za izjednačenje u 58. minutu.

U narednom kolu Arsenal čeka derbi Severnog Londona protiv Totehema u gostima, dok će Brajton dočekati Ipsvič.