Poraz koji toliko ne boli! Bode slavio, ali sada sledi konačni obračun na Marakani! (VIDEO)
FK Crvena zvezda FK Bodo Glimt, Foto: EPA/Mats Torbergsen

UZBUDLJIV meč

Objavljeno: 22:55h
Završeno
22:53h

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 2:1 u prvom meču plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige šampiona od Bodo Glimta rezultatom 2:1.

Gol nade za Zvezdu pred revanš na Marakani postigao je Ognjen Mimović, ali nema dileme da Zvezda može da igra protiv norveškog šampiona na mnogo više nivou.

Zvezda je bojažljivo ušla u meč i kažnjena je zbog takve igre. Revanš meč je na programu za osam dana na stadionu Rajko Mitić.

22:00h

Drugo poluvreme:

Kraj meča!

90. minut: Tri minuta nadoknade vremena!

87. minut: Preti Bode nakon greške Mimovića, ali tu je Điga da izblokira udarac Haugea!

82. minut: Ulazimo u sam finiš meča, Zvezda pokušava da dođe do novog gola...

75. minut: Hvang je ubacio loptu, a Mimović na drugoj stativi pogodio za 2:1! Važan gol za Zvezdu!

73. minut: Prilika i za Ivanića, ali nema promene rezultata! Ostaje 2:0.

71. minut: Velika šansa za Zvezdu nakon prodora Duartea i dodavanja ka Olajinki... Ipak, Olajinka kasni za sekund!

62. minut: Novi gol, Bode vodi sa 2:0. Precizan udarac Mate...

59. minut: Konačno prava šansa za Zvezdu! Pokušao je Ivanić, pa zatim i Elšnik, ali je izblokiran u poslednjem trenutku!

52. minut: Napadao je Bode i na kraju zasluženo poveo. Strelac je bio Bjortfut koji je glavom pogodio mrežu Zvezde - 1:0.

49. minut: Heg je sa pet metara promašio gol, a zatim i Hauge.. Veiika sreća za Zvezdu!

47. minut: Nova odbrana Ilića, imao je Bodo šansu potpuno iskosa...

20:51h

Prvo poluvreme:

Kraj prvog dela!

44. minut: Postiže Zvezda gol, ali je Šerif bio u ofsajdu!

43. minut: Nova šansa za Bode, Điga je intervenisao u poslednjem trenutku!

37. minut: Prečka spašava Zvezdu! Sjevold je šutirao nakon sjajne akcije domaćina!

34. minut: Konačno malo pritiska Zvezde, Rodićev centaršut je završio u rukama golmana domaćeg tima.

27. minut: Nova opasnost po Zvezdu opet dolazi od Mate, ali i dalje nema promene rezutata...

20. minut: Prva prilika za Zvezdu, tačnije polu šnsa nakon kornera.., Nakon toga je usledila brza kontra domaćina, ali Mata nije bio precizan.

14. minut: Zvezda bez prave akcije, dok Bode polako steže obruč oko gola srpskog šampiona. Imao je domaćin i slobodan udarac na nekih 18 metara od gola Ilića, međutim nije bilo promene rezultata.

9. minut: Prvi pokušaj domaćina, Mata je šutirao iskosa sa desne strane, ali Ilić je bio siguran.

6. minut: Bez konrektne akcije na obe strane. Tvrd početak meča uz početno ispitivanje snaga na sredini terena.

19:49h

Poznati su i sastavi:

Crvena zvezda: Ilić - Seol, Điga, Spajić, Rodić - Hvang, Elšnik - Ilić, Ivanić, Olajinka - Endiaje.

Bode: Hajkin - Sjevold, Bjertuft, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Brunštad Fet - Mata, Heh, Hoge.

19:41h

Fudbaleri Crvene zvezde od 21 čas gostuju ekipi Bodo Glimta u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Revanš se igra naredne srede na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Vladan Milojević
Vladan Milojevićfoto: Starsport

Bode je kvalifikacije krenuo od drugog kola, izbacio je najpre letonski RFS (4:0, 3:1), a potom i poljsku Jagjeloniju (1:0, 4:1). Sa druge strane Zvezda od poslednjeg kola kvalifikacija traži put do elite.