ŠOKANTAN RASPLET: Austrija u goleadi srušila Holandiju i osvojila prvo mesto u grupi D!
Marcel Zabicer posle pobedonosnog gola, Foto: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

EURO 2024

Ovo niko nije očekivao

Objavljeno: 20:06h

Fudbaleri Austrije savladali su Holandiju u Berlinu rezultatom 3:2 u okviru 3. kola grupe D.

Ovim trijumfom Austrijanci su osvojili prvo mesto u grupi sa šest osvojenih bodova.

Holandija će u osminu finala sa trećeg mesta i četiri boda, dok će Francuska sa drugog i pet osvojenih bodova. Poslednja je Poljska sa samo jednim bodom.

Donijel Malen je postigao autogol već u 6. minutu posle centaršuta Aleksa Prasa.

Bio je to šokantan početak za Holanđane, koji su imali inicijativu do kraja prvog poluvremena.

Ipak, teško su stvarali prave šanse.

Sve se promenilo na startu drugog dela igre. Krenuli su u brz napad Holanđani, a njega je u svom stilu krunisao Kodi Gakpo. Fudbaler Liverpula je tako u 47. minutu doneo 1:1. svom timu.

Austrijanci se nisu pokolebali, pa su 12 minuta kasnije ponovo poveli. Florijan Grilič je dobro centrirao, a Romano Šmit donosi novu prednost izabranicima Ralfa Rangnika.

Imali su veliki posed igrači Holandije i to su krunisali u 75. minutu. Rezervista Vout Veghorst je glavom spustio loptu Memfisu Depaju, kome nije bilo teško da pogodi za 2:2.

Austrija je ponovo imala ekspresan odgovor, pošto je pet minuta kasnije Marcel Zabicer u sjajnom stilu pogodio za konačnih 3:2.

Austrija je uspela da odbije nalete Holandije i na šokantan način osvoji grupu D ispred aždaja, Francuske i Holandije.