BEZIDEJNA SRBIJA ZAVRŠILA SA EVROPSKIM PRVENSTVOM! "Orlovi" očajni, spori i traljavi...(VIDEO/FOTO)
Danska - Srbija, Foto: Bernd Feil/M.i.S. / imago sportfotodienst / Profimedia/montaža

EURO 2024

Objavljeno: 23:30h
Veljko Petrović
Završeno
22:57h

Fudbalska reprezentacija Srbije ispala je sa Evropskog prvenstva u Nemačkoj posle remija bez golova sa Danskom u poslednjem, trećem kolu B grupe.

"Orlovi" su bili očajni, spori i traljavi, a koliko su bili očajni u prvom poluvremenu, pokazuje podatak da nisu šutnuli na gol...

U 54. minutu je Srbija dala gol, ali sviran je ofsajd u kom se našao Luka Jović. Proigrao je Tadić našeg napadača koji se odlično gradio

Nažalost, bio je je za pola koraka ispred svog protivnika. Andersen je na kraju ubacio loptu u svoju mrežu, ali je podignuta zastavica.

Luka Jović na utakmici Danske i Srbije
Luka Jović na utakmici Danske i Srbijefoto: EPA/RONALD WITTEK

U 67. minutu je Dragan Stojković Piksi krenuo na sve ili ništa pošto je zaigrao sa tri napadača jer je uveo Dušana Vlahovića.

Na terenu je bio zajedno sa Aleksandrom Mitrovićem i Lukom Jovićem, ali to nije dalo željeni rezultat.

1 / 4 Foto: EPA/ANNA SZILAGYI

Prvi udarac za naš nacionalni tim dogodio se u 81. minutu kada je Aleksandar Mitrović gađao pored gola.

Samo 120 sekundi kasnije, centirao je Tadić, a Mitrović je povučen od strane Andersena i šao je, ali nije sudija Leteksje nije pokazao na penal.

Aleksandar Mitrović i Janik Vestergard na utakmici Danske i Srbije
Aleksandar Mitrović i Janik Vestergard na utakmici Danske i Srbijefoto: EPA/MOHAMED MESSARA

Dušan Tadić je u 92. minutu ostavio loptu Sergeju Milinkoviću-Saviću, a on je šutirao previše slabo i pravo u Kaspera Šmajhela.

U drugom meču ove grupe odigranom u Kelnu između Engleske i Slovenije takođe nije bilo golova.

Пласман обезедио Sofascore

00:26

Novak Đoković na terenu

(Espreso/Veljko Petrović)

22:54h

95. minut - Bezidejna Srbija završila sa Evropskim prvenstvom. "Orlovi" na poslednjem mestu posle utakmice sa Danskom - 0:0!

Izmena: 23:01h
22:50h

92. minut - Ostavio je Tadić loptu Sergeju, ali je on šutirao previše slabo i pravo u Šmajhela.

Izmena: 23:17h
22:48h

89. minut - Centrirao je Sergej, Vlahović glavom preko gola.

Dušan Vlahović (levo) na utakmici Danske i Srbije
Dušan Vlahović (levo) na utakmici Danske i Srbijefoto: EPA/MOHAMED MESSARA
22:47h

88. minut - Sergej Milinković-Savić zamenio je Sašu Lukića. Na drugoj strani Jusuf Poulsen umesto Kristijana Eriksena.

22:41h

83. minut - Centrirao je Tadić, a Mitrović je pri skoku povučen za dres od strane Andersena. Pao je Aleksandar i žalio se sudiji da je fauliran.

Trenutak kada se Aleksandar Mitrović žalio da je fauliran u duelu sa Joakimom Andersenomfoto: EPA/ANNA SZILAGYI

Andersen mu je nešto dobacio i Mitrović mu se uneo u lice i glavni arbitar mu je pokazao žuti karton.

22:39h

81. minut - Mogao je i morao Aleksandar Mitrović mnogo bolje! Vlahović se izborio, lopta je došla do Mitrovića koji je slabo gađao pored gola..

Izmena: 23:10h
22:38h

79. minut - Joakim Andersen je udario Aleksandra Mitrovića u stomak, a naš napadač je pao na zemlju. Izašao je i iz igre kako bi mu se ukazala pomoć.

Ukazivanje pomoći Aleksandru Mitroviću na utakmici Danske i Srbije
Ukazivanje pomoći Aleksandru Mitroviću na utakmici Danske i Srbijefoto: EPA/MOHAMED MESSARA
22:34h

77. minut - Kod Danaca izlaze Hjulmand i Bah, a ulaze Kristijansen i Dilejni.

Duel Mortena Hjulmanda i Dušana Tadića na utakmici Danske i Srbije
Duel Mortena Hjulmanda i Dušana Tadića na utakmici Danske i Srbijefoto: EPA/RONALD WITTEK
22:29h

73. minut - Filip Mladenović zamenio je Srđana Mijailovića.

Skok duel Srđana Mijailovića i Joakima Melea na utakmici Danske i Srbije
Skok duel Srđana Mijailovića i Joakima Melea na utakmici Danske i Srbijefoto: EPA/MOHAMED MESSARA
22:25h

67. minut - Selektor na sve ili ništa! Ušao je Vlahović umesto Ilića. Sa tri napadača igra Srbija pošto su na terenu već Mitrović i Jović.

22:22h

64. minut - Korner je izveo Kristijan Eriksen, sam je kao duh kod penala ostao Vestergard i glavom šutirao na sreću pravo u Rajkovića.

Trenutak kada je Janik Vestergard šutirao posle kornera Kristijana Eriksena
Trenutak kada je Janik Vestergard šutirao posle kornera Kristijana Eriksenafoto: EPA/ANNA SZILAGYI
22:17h

59. minut - Izlazi i drugi napadač. Hojlund ustupa mesto Kasperu Dolbergu.

22:11h

54. minut - Srbija je dala gol, ali sviran je ofsajd u kom se našao Luka Jović. Proigrao je Tadić našeg napadača koji se odlično gradio.

Izmena: 23:03h
22:08h

51. minut - Skov Olsen je ostao sam, namestio se i šutirao, ali je lopta pogodila Milenkovića i otišla u korner iz kog nije bilo opasnosti.