FRANCUSKA NA DRUGOM MESTU! Remi sa Poljacima u znaku penala i odbrana Skorupskog (VIDEO/FOTO)
Duel Roberta Levandovskog i Kilijana Mbapea na utakmici Francuske i Poljske, Foto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

euro 2024

"Galski petlovi" nisu savladali otpisane "orlove" i tako su prepustili lidersku poziciju pred osminu finala

Objavljeno: 20:20h
Veljko Petrović

Fudbalska reprezentacija Francuske remizirala je 1:1 sa Pojskom u poslednjem, trećem kolu D grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

uel Sebastijana Šimanskog i Ngola Kantea na utakmici Francuske i Poljske
uel Sebastijana Šimanskog i Ngola Kantea na utakmici Francuske i Poljskefoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

U petom minutu je lopta posle kornera pala na peterac ispred Daja Upamekana koji nije uspeo da je zahvati i prosledi u gol.

Pet minuta kasnije Usman Dembele je prošao po boku, poslao loptu na peterac, ali je golman Lukaš Skorupski bio na mestu.

Duel Dajoa Upamekana i Kaspera Urbanskog
Duel Dajoa Upamekana i Kaspera Urbanskogfoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

Samo 60 sekundi kasnije, odbrana čuvara mreže "orlova" posle šuta levicom Tea Ernandeza sa desetak metara.

Teo Ernandez na utakmici Francuske i Poljske
Teo Ernandez na utakmici Francuske i Poljskefoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Kasper Urbanski je u 15. minutu natrčao na loptu posle kornera i gađao pravo u Majka Manjana sa 13-14 metara.

Četiri minuta kasnije Usman Dembele izašao je jedan na jedan sa golmanom koji je bio pobednik u ovom duelu.

Trenutak kada je u situaciji jedan na jedan Skorupski odbranio udarac Dembelea
Trenutak kada je u situaciji jedan na jedan Skorupski odbranio udarac Dembeleafoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Prva šansa za Roberta Levandovskog u 34. minutu kada je šutirao glavom pored gola na centaršut sa sedam-osam metara od gola.

Pokušaj Roberta Levandovskog na utakmici Danske i Francuske
Pokušaj Roberta Levandovskog na utakmici Danske i Francuskefoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Lukaš Skorupski - Kilijan Mbape 2:0 za četiri minuta! Golman je skratio ugao i refleksno rukom skrenuo loptu u korner posle šanse kapitena "trikolora."

Ponovo je najbolji igrač Francuske pobegao čuvarima, a čuvar mreže je opet izašao kao pobednik u situaciji jedan na jedan.

edna od odbrana Lukaša Skorupskog posle pokušaja Kilijana Mbapea
edna od odbrana Lukaša Skorupskog posle pokušaja Kilijana Mbapeafoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

Skorupski je posle četiri minuta prvog poluvremena poveo sa 3:0 kada je reč o odbranama protiv Kilijana Mbapea.

Jakub Kivior je u 55. minutu oborio Usmana Dembelea, a Kilijan Mbape je konačno "pobedio" Lukaša i pogodio sa penala.

Zapratila je Poljska posle dužeg vremena, a Robert Levandovski je u 72. minutu uputio šut sa ivice šesnaesterca pored gola.

Dajo Upamekano napravio je faul u 76. minutu i to je penal za "orlove." Majk Manjan je odbranio udarac Levandovskog koji je na kraju ponovljen.

Robert Levandovski, sudija Marko Gvida i Majk Manjan pre izvođenja penala
Robert Levandovski, sudija Marko Gvida i Majk Manjan pre izvođenja penalafoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

Sudija je pokazao da je golman izašao ranije, a iskusni napadač je gađao u istu stranu i pogodio u 79. minutu.

Olivije Žiru dobio je loptu kod penala u 85. minutu, ali je izblokiran.

U drugom meču ove grupe, Austrija je savladala Holandiju posle goleade i izborila prvo mesto!