Lukaš Haraslin na utakmici Azerbejdžana i Slovačke, Foto: Pavel Neubauer / TASR / Profimedia

LIGA NACIJA, 4. KOLO

Slovačka iskoristila crveni karton Azerbejdžana, Aslani sjajnim golom srušio Gruziju

Slavlja gostujućih selekcija

Objavljeno: 14.10.2024. 20:29h

Fudbaleri Albanije pobedili su Gruziju sa 1:0 u Tbilisiju u četvrtom kolu B1 Lige nacija.

Gosti su slavili sjajnim golom Kristjana Aslanija u 48. minutu posle velike greške odbrane, a posebno desnog beka Otarasa Kakabadzea.

U drugom meču od 18 časova, Slovačka je u Azerbejdžanu u C1 Ligi nacije bila bolja sa 3:1.

Nacionalni tim koji je igrao osminu finala prethodnog Evropskog prvenstva u Nemačkoj poveo je autogolom Rahila Mamadova u 15. minutu.

Izjednačio je Toral Bajramov u 38. minutu, ali je domaćin ostao sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Mahir Emreli u 70. minutu.

Gost je to iskoristio i pet minuta kasnije ponovo poveo preko Lukaša Haraslina, dok je konačan rezultat postavio David Đuriš u 86. minutu.