Italijani toperdovali Glazera, Mađarska slavila u Zenici, Crna Gora i dalje na nuli (Foto)
Omri Glazer, Foto: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

LIGA NACIJA, 4. KOLO

Francuska i Nemačka slavili u derbijima

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je Izrael sa 4:1 u četvrtom kolu A2 grupe Lige nacija, a nemoćan je bio Omri Glazer, golman Crvene zvezde.

Mateo Retegi ga je savladao u 41. minutu iz penala, a prednost je povisio Đovani Di Lorenco u 54. minutu.

Đovani Di Lorenco slavi gol protiv Izraela
Đovani Di Lorenco slavi gol protiv Izraelafoto: Tiziana FABI / AFP / Profimedia

Smanjio je Mohamed Abu Fani u 66. minutu. Već šest minuta kasnije pogodio je Davide Fratezi, a onda ponovo Đovani Di Lorenco u 79. minutu.

Francuska je u istoj grupi golovima Randala Kolo Muanija u 35. minutu iz penala i 62. savladala Belgiju kao gost sa 2:1.

Slavlje Randala Kolo Muanija protiv Belgije
Slavlje Randala Kolo Muanija protiv Belgijefoto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Prethodno je Juri Tilemans promašio penal u 23. minutu, ali je Lois Openda izjednačio u trećem minutu nadokande prvog poluvremena.

"Galski petlovi" su ostali sa desetoricom na terenu jer je kapiten Orelijen Čuameni dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 76. minutu.

Mađarska je savladala Bosnu i Hercegovinu sa 2:0 u Zenici u drugom kolu A3 grupe pogocima Dominika Soboslaja u 38. i 50. minutu iz penala.

Slavlje fudbalera Mađarske protiv Bosne i Hercegovine
Slavlje fudbalera Mađarske protiv Bosne i Hercegovinefoto: Elvis Barukcic / AFP / Profimedia

Nemačka je srušila Holandiju u A3 grupi minimalnim rezultatom posle prvenca Džejmija Levelinga u 64. minutu.

Slavlje fudbalera Nemačke protiv Holandije
Slavlje fudbalera Nemačke protiv Holandijefoto: Marcel van Dorst/DeFodi Images/S / Shutterstock Editorial / Profimedia

Češka je povela protiv Ukrajine u 18. minutu preko Lukasa Červa, ali je 1:1 doneo Arjom Dovbik u 52. minutu iz penala.

Najuzbudljivi susret bio je onaj iz B4 grupe gde je Turska posle preokreta sa 4:2 srušila Island u Rejkjaviku.

"Ribari" su poveli u trećem minutu preko Orija Steina Oskarsona, a u 54. je Hakan Čalhanoglu promašio penal i 60 sekundi kasnije gol mu je poništen.

Slavlje fudbalera Islanda kod gola za 1:0
Slavlje fudbalera Islanda kod gola za 1:0foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Irfan Čan Kaveči izjednačio je u 62. minutu, a Hakan Čalhanoglu je sada zatresao mrežu iz penala samo pet minuta kasnije.

Andri Gunđonsen poravnao je u 83. minutu, ali se već u 88. minutu radovao Arda Guler. Tačku je stavio Karem Akturkoglu u 95. minutu.

Slavlje fudbalera Turske protiv Islanda
Slavlje fudbalera Turske protiv Islandafoto: Halldor KOLBEINS / AFP / Profimedia

Crna Gora i dalje ne zna za pobedu pošto je u istoj grupi minimalno izgubila u Velsu golom Harija Vilsona iz penala u 10. minutu.

Švedska je sa laganih 3:0 bila bolja od Estonije kao gost u C1 grupi golovima Sebastijana Nanasija u 29. i 37. i Viktora Đokereša u 66. minutu.