ZVEZDA ZGROMILA PARTIZAN U HUMSKOJ: Šerif ispisao istoriju i gurnuo crno-bele dublje u propast

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 23.09.2024. 20:54h > 21:14h
20:54h

Ako je iko u Srbiji imao dilemu, Crvena zvezda je daleko kvalitetniji i ozbiljniji tim od Partizana u ovom momentu.

Šampion Srbije je uspeo da slavi u Humskoj prvi put od 2016. godine, a ovaj 174. derbi će biti upamćen po potpunoj dominaciji crveno-belih 4:0.

Istoriju večitih derbija je ispisao Šerif Endiaje koji je postigao het-trik, što nije viđeno u okršajima najvećih rivala više od 5 decenija.

Ovo je ujedno i najubedljivija pobeda crveno-belih u Humskoj kada su u pitanju prvenstveni okršaji.

Šampion Srbije je ušao na pravi način u ovaj meč, za koji su mnogi predviđali da može biti slamka spasa za domaće. Međutim, ispostavilo se potpuno suprotno.

Sve je počelo kada se Elšnik sjajno ubacio u kazneni prostor nakon lopte mladog Maksimovića i naterao Kovača da nepropisno reaguje.

Igrao je fudbaler Partizana rukom, da bi Šerif Endiaj bio neumoljiv sa "bele tačke".

Usledila je reakcija izabranika Aleksandra Stanojevića koji danas nisu mogli do gola. Najbliže su mu bili Jurčević koji je zatresao prečku i Natho koji je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Novi hladan tuš za crno-bele se dogodio u nadoknadi prvog poluvremena kada je Milojevićev "bonus" pronašao Silasa koji postiže svoj prvi gol u crveno-belom dresu.

Svojim drugim golom na meču Endiaje je u 55. minutu doneo tri gola prednosti Zvezdi. Elšnik je dobro proigrao Endiajea, koji je izašao sam ispred golmana Jovanovića, i udarcem po zemlji postigao gol.

Devet minuta kasnije Endiaj je postigao i svoj treći gol. Prucev je centrirao sa desne strane, a Endiaje je sa nekoliko metara prosledio loptu u gol.

U završnici susreta potpuno je opao ritam meča, i Zvezda je bez poteškoća privela meč kraju i zabeležila ubedljivu pobedu u 174. "večitom derbiju".

Izmena: 21:13h
20:53h

90. minut - Kraj meča! Zvezda pobeđuje Partizan 4:0.

20:52h

89. minut - Odavno su crno-beli digre ruke, nema ni motiva ni umešnosti u igri domaćih.

20:44h

82. minut - Opao je tempo meča. Navijači napuštaju stadion.

20:43h

80. minut - Navijači traže ostavku Stanojevića.

20:35h

72. minut - Ružne scene na stadionu Partizana. Navijači gađaju petardama gostujuće fudbalere.

20:32h

68.  minut - Katai umesto Ivanića, a Duarte umesto trostrukog strelca Endiajea.

20:28h

65. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Het-trik Šerifa Endiajea za 4:0! Bio je to sjajan centaršut Pruceva koji je tek ušao u igru. Senegalac je noćna mora odbrane Partizana.

20:26h

63. minut - Menja i Milojević. Milson ulazi umesto Silasa, Prucev menja Maksimovića,

20:25h

57. minut - Zahid i Kalulu izlaze, ulaze Lazarević i Jovanović.

20:18h

55. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 3:0! Novi gol za Šerifa! Bila je tosjajna asistencija Elšnika koji se prošetao kroz odbranu crno-belih. Ovo je njegov peti gol protiv večitog rivala...

20:16h

51. minut - Nova sjajna šansa za Zvezdu! Silas se spetljao u završnici nakon nove greške fudbalera Partizana!

20:09h

46. minut - Počelo drugo poluvreme! Bez izmena kod Zvezde. Goh i Antić, umesto Zahida i Jurčevića.

Izmena: 20:12h
19:50h

45+3 minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Prvenac Silasa u finišu prvog poluvremena! Bila je to sjajna timska akcija šampiona Srbija, a mladi Maksimović je upisao asistenciju! Propustio je Partizan svoje šanse i ide na poluvreme sa minusom od dva gola.

Izmena: 20:16h
19:48h

45. minut - Igraće se tri minuta nadoknade.