Micić na meču sa Nemcima, Foto: Damien MEYER / AFP / Profimedia

Sija kao zlato! Herojska pobeda košarkaša Srbije za osvetu Nemcima i najblistaviju bronzu na OI

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 10.08.2024. 09:58h > 15:50h
12:10h

25. minut - Avramović daje 5 poena za redom! Majstor! Pogađa za 3 poena, krade loptu i pogađa za 2!

Timan zaustavljen pod košem, a onda nestvarni Avramović pogađa posle prodora 59:45

12:08h

24. minut - Zakasnila je odbrana, nova trojka za Obsta! Kriterijum sudija i dalje neshvatljiv.

Vagner postiže nove poene 54:45

12:07h

23. minut - Nemci promašuju zicer, a potom i veliki promašaj Bogdanovića.

Ispravio se kapiten Srbije u narednom napadu 54:40

12:06h

22. minut - Petrušev blokira Vagnera, a onda poeni Jokića od košem 52:38

12:03h

21. minut - Počelo je drugo poluvreme! Strašna akcija Jokića za Petruševa. Sjajno, Obst promašuje za 3.

Hrabra igra Petruševa koji je fauliran i imaće dva slobodna bacanja 50:38

11:45h

20. minut - Obst ekspresno vraća! Promašuje Micić za 3, ali ni Nemci nisu iskoristili poslednji napad. Kraj poluvremena 46:38

Bolji smo, ali nikako da se odlepimo na ozbiljniju razliku, promašili smo dosta šuteva u drugom kvartalu, ali rezultat svakako obećava.

Vasa Micić je najefikasniji sa12 poena, dok je Jokić postigao 10 uz šest asistencija. Kod Nemaca prednjači Franc Vagner sa 9, a Denis Šreder 8.

Izmena: 12:01h
11:44h

19. minut - Promašuje i Avramović za tri, srećom promašuju i Nemci! Konačno trojka Vanje Marinkovića 46:35

11:43h

18. minut - Potpuno razbijen ritam utakmice. Vagner ponovo beleži poene sa linije penala.

Velika šteta novi neiskorišćen napad "orlova", Dobrić nije pogodio za 3 na isteku napada 43:35

11:38h

17. minut - Imali smo sreće, Bogdanović promašuje za 2, ali novi neiskorišćen napad Srbije. Ipak, sjajan Marinković u odbrani.

Avramović nije uspeo da iskontroliše loptu, pravi korake 41:33

11:37h

16. minut - Sporiji ritam meča neko u prvoj četvrtini. Smanjuju Nemci prednost opet sa linije penala 41:33

11:32h

15. minut - Srbija ima dvocifrenu prednost. Jokić u svom stilu iznuđuje dva slobodna bacanj.

Vagner takođe siguran sa linije penala 41:31

11:23h

11. minut - Gudurić iznuđuje faul u napadu, ali potom gubi loptu i faulira Vagnera

11:17h

10. minut - Jokić za Petruševa, bravo momci! Konačno promašaj Nemaca, Vagner nije pogodio za 3!

Vasa siguran sa linije penala. Uspeli smo da sprečimo rivala da pogodi i poslednjem napadu.

Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 30:21.

11:16h

9. minut - Nastavljaju Nemci da rešetaju! Strašan potez Nikole Jokića 26:21

11:15h

8. minut - Nova trojka za Šredera, ali ekspresno vraća Micić.

Timan postiže nove poene za Nemce 24:18