Micić na meču sa Nemcima, Foto: Damien MEYER / AFP / Profimedia

Sija kao zlato! Herojska pobeda košarkaša Srbije za osvetu Nemcima i najblistaviju bronzu na OI

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 10.08.2024. 09:58h > 15:50h
11:13h

7. minut - Timan blokira Petruševa, ali sjajni Dobrić potom iznuđuje faul u napadu. Negodovali su Nemci i sankcionisani tehničkom greškom.

Kompenzuju sudije, Petruševu dosuđen faul u napadu.

Bravo, Vaso. Sjajan prodor našeg pleja 21:13

11:10h

6. minut - Novi poeni za Bogdanovića, ali Šreder pogađa za 3 sa druge strane!

Kapiten Srbije je morao da napusti teren, žali se na povredu. 18:13

11:08h

5. minut - Sjajna rešenja Srbije u napadu, novi poeni za Avramovića. Posle dobre odbrane Petrušev fauliran pod košem. 15:10

11:06h

4. minut - Vojtman pogađa za 3, kasnio je Petrušev.

Iskupio se potom naš centar, sjajan prodor i zakucavanje.

Vagner je napravio korake, pa poentirao, sudije to nisu videle. Vodi Srbija 13:10

11:05h

3. minut - Prvi poeni za Jokića. Šreder siguran sa linije penala.

Sjajan potez Jokića i novi poeni 11:5

11:04h

2. minut - Dve sjajne akcije naših košarkaša, upisuju se Petrušev pa Avramović 7:3

11:02h

1. minut - Bogdanović otvara meč na najbolji mogući način - trojkom! Obst ekspresno vraća 3:3

10:59h

Prva petorka Srbije: Petrušev, Bogdanović, Dobrić, Jokić, Avramović

Nemačka: Vojtman, Vagner, Tajs, Šreder, Obst

10:56h

U toku je intoniranje himni, meč uskoro počinje!

10:45h

Dobre vesti pred meč sa Nemcima, Milutinov i Jović se dobro osećaju za razliku od meča sa Amerikancima gde su nastupili "roviti".

10:37h

Nadamo se da posle meča nećemo pričati o sudijama. Ovo su arbitri koje je delegirala FIBA.

09:58h

Košarkaška reprezentacija Srbije od 11 časova igra meč za bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Rival je aktuelni svetski šampion, selekcija Nemačke, pa ćemo tako imati priliku za osvetu za poraz na Mundobasketu u Manili.

Sigurno je da selektoru Svetislavu Pešiću neće biti lako da oporavi tim nakon bolnog poraza od Amerikanaca, ali nemamo ni najmanju sumnju da će ovi momci dati sve od sebe.

Nije poznato kakva je zdravstvena situacija u taboru "orlova", međutim, definitivno imamo dovoljno aduta da stignemo do trećeg mesta na najvećoj sportskoj smotri.

- Što se tiče nas, prvo da zacelimo rane i da se fizički vratimo u prvobitno stanje, kao pred utakmicu sa Amerikom. Okrenutui smo narednom duelu, imali smo sastanak sa igračima. Znamo protiv koga igramo. Poštujemo ih i respektujemo. Igraju timski orijentisanu košarku. Pokazali su, ne samo na ovom turniru, da su izrasli u sjajan tim, sa izvanredim pojedincima. Na nama je da pronađemo prava rešenja u odbrani i napadu. Nije bilo mnogo vremena za detalje. Znamo ih dobro, moramo da razmišljamo o našem planu igre - rekao je Pešić pred meč sa Nemcima.

Izmena: 10:11h