Jokić na meču protiv Portorika, Foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

MOĆNA SRBIJA STOTKOM UNIŠTILA PORTORIKO: Jokić ostao bez istorijskog rekorda, Pešićevi orlovi demonstrirali silu

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 31.07.2024. 19:01h > 20:11h
18:59h

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je demolirala selekciju Portorika rezultatom 107:66.

Brzo su Pešićevi "orlovi" zaboravili ubedljiv poraz od Amerikanaca na startu turnira i timskom igrom praktično uništili rivala.

Sve je krenulo od sjajne odbrane koja ja bili na visini zadatka tokom svih 40 minuta, a to je rezultiralo velikim brojem koševa u napadu koji su itekako bitni u grupnoj fazi.

Sve je našim košarkašima išlo od ruke, pokušavali su Portorikanci da nas ugroze sa distance, ali osim toga nisu ništa drugo pokazali.

Trostruki MVP NBA lige Nikola Jokić je odigrao sjajan meč, ali je ostao "kratak" za veliki rekord na Olimpijskim igrama, pošto mu je falila jedna asistencija za tripl-dabl.

Kako igra Srbija dovoljno govori i to što su svi igrači postizali poene.

Ono što raduje je sjajna partija Vase Micića i Filipa Petruševa uz veliki doprinos Alekse Avramovića.

Nikola Jokić je meč završio sa 14 poena, uz 15 skokova i devet asistencija, što je učinak za tri četvrtine, pošto u poslednjoj nije ulazio u igru.

Sjajan je bio Filip Petrušev koji je ubacio 15 poena i 9 skokova, po 13 su ubacili Vasa Micić i Bogdan Bogdanović.

Četu Svetislava Pešića čeka još duel sa Južnim Sudanom u subotu, kada ćemo saznati ko će igrati u četvrtfinalu.

Izmena: 19:09h
18:59h

40. minut - Kraj meča! Ubedljiva pobeda Srbije. 102:64

18:57h

39. minut - Pešić postiže poene za stotku! Svi igrači su se upisali! 100:62

18:56h

38. minut - Ulazi i Plavšić da oseti teren, na klupi Srbije sjajna atmosfera. 98:62

18:48h

35. minut - Novi poeni za Vasu, a na teren će i Dejan Davidovac. Odmah je i poentirao as Zvezde, a cela klupa je skočila na noge 94:57

18:43h

33. minut - Novi poeni za Micića, Kondit uzvraća. Portoriku se sprema katastrofa 90:56

18:42h

32. minut - Sada sve polazi od ruke našim košarkašima, Gudurić pogađa sa poludistance!

Ortiz pogađa novu trojku za Portoriko 85:54

18:41h

31. minut - Jović za Milutinova koji beleži nove poene. Idu i poeni Micića sa poludistance 83:51

18:37h

30. minut - Ortiz siguran sa druge strane. Trojka Jovića za kraj treće četvrtine! 79:51

Izmena: 18:41h
18:36h

29. minut - Portorikanci pogađaju jedino što umeju, za tri poena.

Plešu Srbi po terenu, Bogdanović za Jokića 76:51

18:34h

28. minut - Maestralna akcija i poeni Jokića kome fali jedna asistencija za tripl-dabl!

Sipaju naši sa svih strana, Bogdanović pogađa sa poludistance 74:46

18:29h

26. minut - Dodavanje Jokića preko celog terena za Jovića koji zakucava.

Sjajna odbrana Avramovića, a potom poeni Marinkovića 68:43

18:27h

25. minut - U klinču su bili Pineiro i Petrušev.  Kao na basketu, Jokić pronalazi Jovića pod košem 64:43

18:25h

24. minut - Nova sjajna saradnja Jokića i Petruševa, a potom trojka Pineira 62:43

18:23h

23. minut - Pročitana je Jokićeva namera, s druge strane fauliran Romera koji će na liniju slobodnih bacanja.

Sjajna akcija naših košarkaša koju Bogdanović pretvara u poene 60:40