Fudbaleri Francuske, Foto: Daniela Porcelli/SPP/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimed

četvrtfinale euro 2024

FRANCUSKA U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Portugalci imaju za čime da žale, Feliks TRAGIČAR

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 05.07.2024. 23:43h > 20:44h
22:37h

80. minut - Prvi žuti karton na meču za Paljinju.

22:33h

75. minut -  Semedo i Konseisao su ušli umesto Kansela i Bruna Fernandesa.

22:26h

70. minut - Šta je sada promašio Kamavinga. Dembele (ušao umesto Grizmana u 67. minutu) je driblinzima izbacio svog čuvara, juposlio saigrača koji nije bio precizan.

22:22h

65. minut - Sada šansa sa druge strane. Dijas u poslednjem momentu blokira udarac Muanija.

22:20h

64. minut - Nova šansa za Portugalce, ovog puta je Vitinja bio u sjajnoj šansi, ali opet brani Manjan.

22:16h

61. minut - Fernandes promašuje najbolju priliku na meču! Manjan je fenomenalno reagovao i sačuvao gol.

22:15h

59. minut - Kamavinga u poslednjem momentu blokira Rafaela Leaa. Novi korner za Portugal.

22:11h

55. minut - Mbape je ostao da leži na travi nakon što ga je lopta pogodila u glavu. Očigledno mu ni maska nije pomogla.

Prethodno je sudija prevideo faul nad Grizmanom.

22:07h

52. minut - Nastavlja se pritisak Francuza, Muani je zakasnio posle sjajne lopte Ernandesa.

22:06h

50. minut - Pada Mendes u kaznenom prostoru, ali nije bilo kontakta. Sudija je pokazao da se igra nastavi.

22:05h

50. minut - Beležimo šut Kilijana Mbapeanakon duplog pasa sa Kanteom, ali Kosta ponovo dobro pozicioniran!

22:01h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Nema promena u sastavima.

21:45h

45. minut - Nema nadoknade. Kraj prvog poluvremena. Ne može se reći da nije bilo uzbuđenja i tempa, ali smo svakako očekivali mnogo više u okršaju selekcija ovakvog renomea. U drugom poluvremenu nas verovatno čeka spektakl kome smo se svi nadali.

Bilo je tu nekoliko šansi i polušansi, ukupno je viđeno 5 šuteva na gol i samo jedan u okvir gola. Portugalcima ide posed lopte u prvih 45 minuta.

21:41h

42. minut - Bruno Fernandes je izveo slobodan udarac sa 25 metara, iako se činilo da će to biti Ronaldo! Portugalac je šutirao na gol, mada izgleda kao da ovo nije bio plan.

21:37h

38. minut - Lepo su kombinovali Portugalci, lopta je prošla kroz peterac, ali nikog nije bilo kod leve stative...