Šta bi Tito uradio da se danas digne iz groba? (FOTO) (VIDEO)
Foto: Profimedia

zasnovana na istorijskim činjenicama

Šta bi Tito uradio da se danas digne iz groba? (FOTO) (VIDEO)

Josip Broz je bio komunista, nemilosrdni diktator, vojskovođa i lider "trećeg sveta". Kako bi se ove njegove osobine uklopile u današnju geopolitčku situaciju?
Objavljeno: 23:07h

Kultura, kič i šund

Tito bi dekretom zabranio rijalitije, šund muziku i sve vrste prostakluka. Medijima bi bilo zabranjeno pominjanje osoba koje su na "crnoj listi" (skoro svi koji se danas pojavljuju u medijima kao pevači, glumci, i sl.) Ovu listu bi pravio komesarijat za kulturu, a prolaz do javnosti bi imali samo umetnici za koje on oceni da ispunjavaju uslove za to.

Bili bi otvoreni svi zatvoreni muzeji, mnogo više novca bi se odvajalo za umetnost.

TITO NIJE UMRO 4. MAJA: Svi su plakali, ali Jugoslaviju su lagali MESECIMA!

Obnova Jugoslavije

Tito bi KPJ razvijao u svim bivšim republikama SFRJ. Jedna po jedna (bar tako bi pisalo u njegovom planu) bi one padale u ruke KPJ, i to po ovom redu: Crna Gora, Makedonija, Srbija, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija. Kad bi dostigao kritičnu tačku svoje moći, Tito bi napustio čisto demokratske metode dolaska na vlast i angažovao bi osobe koje će uskoro činiti jezgro nove državne službe, kako bi pomogli da se stvari "ubrzaju".

Obnova Golog otoka

Za sve disidente i protivnike režima (ili neprijatelje države, kako se to nazivalo), bio bi obnovljen Goli otok u Jadranskom moru. Bio bi isti kao nekad, uz besplatan WiFi. Ali bez uređaja koji koriste WiFi.

Obračun sa nacionalizmom i organizovanom religijom

Tito bi, saznavši za ratove 90-tih, odlučio da ovog puta za sve pojavne oblike nacionalizma ima nultu toleranciju. Indoktrinacija bratstvom, jedinstvom, jugoslovenstvom i drugim idejama bila bi sprovođena radikalnije nego u prvoj SFRJ, a svi koji se ne bi slagali sa ovim završili bi na gorepomenutom Otoku Golom. Na čelo sistema organizovane religije bili bi postavljeni partijski poslušnici, koji bi smišljeno radili na umanjivanju uticaja ovih sistema.

foto: Profimedia

Ukidanje slobode štampe

Preteran pluralizam mišljenja bio bi ocenjen kao luksuz koji država u ovom trenutku ne sme sebi da priušti. Od politike, bila bi prenošena samo zvanična saopštenja institucija i Partije, a svako izdanje novina i naslov na portalu pregledao bi, pre objavljivanja, član cenzorske komisije.

Dakle, nema iznenađenja. Tito bi, da je danas ponovo živ, radio isto što je radio i pre 70 godina.

Šta vi mislite o tome?

(P. M.)

counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.