Italijan bez milosti: Siner hita ka novom finalu!
Janik Siner, Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

atp peking

Želi još jedan trofej

Objavljeno: 15:52h

Najbolji teniser sveta Janik Siner izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Pekingu.

On je u četvrtfinalu bio bolji od Jiržija Lehečke rezultatom 2:0 (6:2, 7:6).

Duel je trajao 116 minuta, a ovo je bila treća pobeda Italijana u isto toliko međusobnih mečeva sa nezgodnim Čehom.

Siner je rutinski osvojio prvi set. Napravio je dva brejka, u četvrtom i osmom gemu, a rivalu nije dozvolio niti jednu brejk šansu.

Sve to je bilo dovoljno za ubedljivih 6:2.

Drugi set doneo nam je daleko veću borbu dvojice tenisera.

Siner je u osmom gemu propustio brejk šansu, a potom je Lehečka je 11. gemu propustio njih dve.

Na kraju pobednik je morao da se odluči u taj-brejku, koji je, takođe, bio veoma neizvestan.

Lehečka je loše otvorio 13. gem, ali je potom preokrenuo i poveo 6:4. Čeh je propustio obe set lopte, Siner je vezao četiri poena i osvojio taj-brejk rezultatom 8:6.

Sinera, koji brani titulu u Pekingu, u polufinalu očekuje duel sa pobednikom meča između četvrtog nosioca Andreja Rubljova i domačeg tenisera Bua Inčaketa.

04:03

Evo na koji način je Sineru progledano kroz prste! Gosti Pulsa Srbije bez sumnje: Tenis bi izgubio popularnost da su ga kaznili