Siner se žestoko namučio: Janik srušio žilavog Amerikanca i zakazao susret sa ljutim rivalom!
Janik Siner, Foto: Antoine Couvercelle / Panoramic / imago sportfotodienst / Profimedia

velika jabuka

Veoma zanimljiv meč odigran u Njujorku

Objavljeno: 07:25h

Najbolji teniser sveta Janik Siner izborio je mesto u četvrtfinalu US Opena.

Italijan je u meču u okviru osmine finala posle velike borbe savladao domaćeg tenisera Tomija Pola rezultatom 3:0 (7:6, 7:6, 6:1).

Bio je ovo njihov četvrti međusobni duel i treći trijumf Janika, a meč je trajao 166 minuta.

Amerikanac je dominirao na početku meča, pa je lako stekao prednost od 4:1, napravivši dva brejka.

Ipak, usledio je čudesan i ekspresan preokset Sinera koji je osvojio četiri gema u nizu i poveo rezultatom 5:4. U desetom gemu Italijan propušta set loptu, a nakon toga usledio je i taj-brejk.

Početak je bio izjednačen i posle šest odigranih poena rezultat je bio 3:3. Tada Siner podiže nivo igre, osvaja naredna četiri poena i rezultatom 7:3 osvaja taj-brejk i stiže di vođstva u setovima.

Drugi set doneo je veliku borbu, a prvu brejk šansu videli smo tek u 11. gemu kada ju je Siner propustio.

Usledio je novi taj-brejk, ovog puta dosta neizvesniji. Pol je posle početne Sinerove prednosti uspeo da dođe do vođstva rezultatom 5:4.

Ipak, Siner osvaja tri poena u nizu i osvaja i drugi taj-brejk, ovog puta rezultatom 7:5.

Ovo je potpuno demoralisalo Pola, koji se maltene nije ni pojavio na terenu u trećem setu.

Siner je dominirao, napravio je dva brejka i rezultatom 6:1 osvojio i treći set za plasman u svoje tek drugo četvrtfinale na US Openu.

Sada ga očekuje najteži mogući rival, Danil Medvedev.

Rus je šampion US Opena iz 2021. godine, a protiv Janika ima i pozitivan skor u međusobnim duelima pošto je od 12 njihovih susreta sedam rešio u svoju korist.

04:03

Evo na koji način je Sineru progledano kroz prste! Gosti Pulsa Srbije bez sumnje: Tenis bi izgubio popularnost da su ga kaznili