Međedović vodio dva puta, ali je ispao posle tri sata borbe i problema sa povredama (Video)
Hamad Međedović, Foto: Jasper Jacobs / Zuma Press / Profimedia

US OPEN, 1. KOLO

Hamad u tri navrata tražio medicinski tajm-aut

Veljko Petrović

Novak Đoković, Laslo Đere i Miomir Kecmanović su prvog dana US opena prošli u drugo kolo, ali je drugi dan bio katastrofalan za srpske tenisere.

Dušan Lajović se borio, ali je izgubio od Danila Medvedeva, dok je veliku šansu za susret upravo sa Rusem propustio Hamad Međedović.

Hamad Međedović
Hamad Međedovićfoto: EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Rođeni Novopazarac je dva puta vodio protiv Fabijana Marožana, ali je Mađar slavio u odlučujućem petom setu - 2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4.

Hamad je prošao tri kola kvalifikacija, a imao je odličnu priliku da upiše debitanski trijumf u prvom meču u glavnom žrebu Grend slema u Njujorku.

Fabijan Marožan
Fabijan Marožanfoto: EPA/Ettore Ferrari

Ruku na srce, Međedović je imao velikih fizičkih problema pošto je tri puta tražio medicinski tajm-aut.

Noga, leđa i stomak stavljali su na muke našeg asa, a dva puta je zvao lekare u pomoć u petom setu gde je bilo najviše borbe.

Do devetog gema petog seta, obojica su spasila po jednu brejk loptu, a onda je Marožan napravio brejk i isti odmah potvrdio za plasman u naredno kolo.

Meč je trajao tri sata i 12 minuta, a Hamad je prvi set osvojio sa dva brejka, a na isti način odgovorio je Fabijan.

U trećem setu je Međedović prelomio brejkom u četvrtom gemu, a Mađar je u narednom, kao i u drugom, dozvolio samo jedan gem našem teniseru.