Senzacija na US Openu: Ispao Novakov veliki rival!
Novak Đoković, Foto: CHARLY TRIBALLEAU / AFP / Profimedia

Objavljeno: 21:33h

Šokantan rezultat na samom početku US Opena.

Grčki teniser Stefanos Cicipas eliminisan je već u okviru 1. kola njujorškog Grend slema.

On je poražen od Tanasija Kokinakisa rezultatom 3:1 (7:6, 4:6, 6:3, 7:5).

Bio je ovo njihov drugi međusobni duel i prvi trijumf Australijanca, a meč je trajao 155 minuta.

Prvi set doneo je veliku borbu. Cicipas je izgubio svoj servis već u prvom gemu, ali je u osmom uspeo da napravi ribrejk.

Usledio je taj-brejk. Kokinakis je poveo sa 6:1, ali je Cicipas uspeo da osvoji četiri poena u nizu. Ipak, Tanasi koristi petu set loptu i stiže do 1:0.

U drugom setu Grk je odmah napravio brejk, ali je već u narednom gemu dopustio rivali da napravi ribrejk.

Činilo se da idemo ka novom taj-brejku, a onda je Cicipas u devetom gemu napravio brejk, a potom svojim servisima osvojio set rezultatom 6:4.

Treći set doneo nam je veliku borbu u prvih sedam gemova, da bi u osmom Cicipas poklekao i dozvolio Kokinakisu da stigne do brejka.

Stefanos Cicipas
Stefanos Cicipasfoto: Luke Hales / Getty images / Profimedia

Australijanac je prednost iskoristio i u narednom gemu stigao do osvajanja seta rezultatom 6.3.

Velika bitka vodila se i u četvrtom setu. Još jednom se činilo da ćemo doći do taj-brejka, ali ponovo je Cicipas uspeo da se raspadne u odsudnom trenutku. Kokinakis pravi brejk u 11. gemu i stiže do vođstva od 6:5. U narednom gemu koristi prvu meč loptu i odlazi u 2. kolo.

Tamo ga očekuje pobednik meča između Nuna Borhesa i Federika Korije.

04:03

Evo na koji način je Sineru progledano kroz prste! Gosti Pulsa Srbije bez sumnje: Tenis bi izgubio popularnost da su ga kaznili