Bilans srpskih sportista! Mikec pokidao, Arunović bez finala! Nikolić može do medalje, plivači nisu uspeli!
Olimpijski tim Srbija, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

srbija je uz vas

Idemo, samo napred

Konačno su počele borbe na olimpijskim borilištima u Parizu!

Prva je nastupila veslačica Jovana Arsić, koja je u skifu obezbedila četvrtfinale.

Jovana Arsić
Jovana Arsićfoto: Luis ACOSTA / AFP / Profimedia

Srpski veslački dubl u sastavu Martin Mačković/Nikolaj Pimenov potom nije uspeo da obezbedi polufinale – moraće u repasaž.

Džudistkinja Milica Nikolić je na startu bila bolja od Slovenke Maruše Štangar (1:0). U 1/8 finala izgubila je od Špankinje Laure Martines Abelende (10:0).

Damir Mikec i Zorana Arunović
Damir Mikec i Zorana Arunovićfoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Strelac Damir Mikec je kao prvi završio kvalifikacije u disciplini vazdušni pištolj i tako se plasirao u finale.

Muška plivačka štafeta je u disciplini 4x100m kraul zauzela 11. mesto u kvalifikacijama, te tako nije uspela da obezbedi finale.

Zorana Arunović nije uspela da se plasira u finale discipline vazdušni pištolj, pošto je završila kao 10. u kvalifikacijama.

Novak Đoković će uskoro na teren, a rival mu je Metju Ebden.

Bokserka Sara Ćirković će popodne da učestvuje u kategoriji do 54 kilograma, dok će stonoteniserka Izabela Lupulesku nastupiti u večernjim satima.

02:18

PRVAKINJA U KARATEU TANJA PETROVIĆ ZA KURIR: Roditelji, kada upisujete decu na sport budite obazrivi! Evo šta može biti problem!