Prvi dan OI u Parizu! Novak pregazio Ebdena, Mikec u finalu napada zlato!
Novak Đoković, Foto: PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP / Profimedia

Završeno
15:15h

Prva je nastupila veslačica Jovana Arsić, koja je u skifu obezbedila četvrtfinale.

Srpski veslački dubl u sastavu Martin Mačković/Nikolaj Pimenov potom nije uspeo da obezbedi polufinale – moraće u repasaž.

Džudistkinja Milica Nikolić je na startu bila bolja od Slovenke Maruše Štangar (1:0). U 1/8 finala izgubila je od Špankinje Laure Martines Abelende (10:0).

Damir Mikec
Damir Mikecfoto: Starsport©

Strelac Damir Mikec je kao prvi završio kvalifikacije u disciplini vazdušni pištolj i tako se plasirao u finale.

Muška plivačka štafeta je u disciplini 4x100m kraul zauzela 11. mesto u kvalifikacijama, te tako nije uspela da obezbedi finale.

Zorana Arunović nije uspela da se plasira u finale discipline vazdušni pištolj, pošto je završila kao 10. u kvalifikacijama.

Novak Đoković, Metju Ebden

Đoković je pregazio Metjua Ebdena i plasirao u drugo kolo, a čeka nas još nastup Sare Ćirković u kategoriji - boks.

15:14h

Novak Đoković se plasirao u naredno kolo na Olimpijskim igrama nakon ubedljive pobede nad Metju Ebdenom sa 6:0, 6:1!

14:46h

Novak na moćan način dolazi do prvog seta rešivši ga sa 6:0!

14:16h

Počeo je duel Novaka Đokovića i Metjua Ebdena!

Brejk na startu Novak gazi ka osvajanju prvog seta! Za tili čas Nole je poveo sa 3:0!

13:52h

Za dalku!

Zorana Arunović
Zorana Arunovićfoto: Starsport©

Srpska strelkinja Zorana Arunović nije uspela da se plasira u veliko finale u disciplini 10 metara vazdušni pištolj, pošto je danas posle velike drame u kvalifikacijama na kraju zauzela 10. mesto sa 575 krugova!

13:21h

Novak Đoković uskoro na terenu!

Đokovićev meč je drugi po redu na stadionu "Filip Šatrije". Nole i Ebden čekaju da završe meč Iga Švjontek i Irina Kamelia Begu.

12:58h

Košarkaši Australije savladali su Španiju sa 92:80 u meču prvog kola grupe A na Olimpijskim igrama.

Najraspoloženiji u pobedničkom timu je bio nekadašnji centar Partizana Džok Lendejl, upisao je 20 poena uz devet skokova i pet asistencija, pratio ga je Peti Mils sa 19, dok je Džoš Gidi upisao 17 poena uz po osam skokova i asistencija.

Peti Mils
Peti Milsfoto: AP

Dvocifreni su bili još Dajson Denijels sa 13 poena i sedam skokova, a isti učinak je imao i Džek Mekvej.

Kod Španije se istakao Santi Aldama sa 27 poena i pet skokova, pratio ga je Serhio Ljulj sa 17 poena i dve asistencije.

12:50h

Srpska štafeta u sastavu Aćin, Stjepanović, Barna, Cvetkov ostali su bez plasmana finale! Šteta!

Na kraju smo zauzeli 11. mesto u kvalifikacijama, a prvih osam idu dalje.

12:49h

Sledi plivačka štafeta Srbije i čeka se pucanj za finale Zorane Arunović!

Sastav štafete: Aćin, Stjepanović, Cvetkov, Barna.

12:38h

Bolja od naše džudistkinj Milice Nikolić bila je Špankinja Laura Martines Abelenda (10:0).

Milica Nikolić
Milica Nikolićfoto: Ustupljene fotografije

Ona je tako ostala bez četvrtfinala u Parizu.

Ipak, ukoliko Martines Abelenda dodđe do finala, Nikolić će imati priliku da kroz repesaž osvoji bronzanu medalju.

12:16h

Džudistkinja Milica Nikolić se uskoro bori protiv Špankinje Laure Martines Abalende.

Zorana Arunović će od 12.30 pucati u disciplini vazdušni pištolj.

Malo pre toga srpska plivačka štafeta učestvuje u polufinalu.

11:49h

Damir Mikec je prebrodio prvu prerpreku i tako krenuo ka novoj medalji!

Srpski strelac je u disciplini vazdušni pištolj deset metara kao najbolji prošao u finale i u nedelju će se boriti za medalju. I biće prvi favorit za zlato s obzirom na rezultat.

Zorana Arunović, Damir Mikec

Mikec će se u nedelju od 9 i 30 boriti za zlatnu medalju.

11:39h

Srpska džudistkinja, Milica Nikolić plasirala se u osminu finala džudo turnira, u kategoriji do 48 kilograma!

Nikolićeva je u prvom meču, slavila sa 1:0 protiv Slovenke, Maruše Stangar.

Sa druge strane Mačković i Pimenov su ostali bez polufinala! Završili su kao četvrti u prvoj kvalifikacionoj grupi i moraće u repasaž.

11:35h

Srpska džudistkinja protiv Maruše Štangar, a Nikolaj Pimenov i Martin Mačković se bore za polufinale.u veslanju!

11:19h

Jovana Arsić je kao treća u šestoj kvalifikacionoj grupi obezbedila plasman u četvrtfinle!