Partizanove muke u Hrvatskoj: Zadar žestoko namučio crno-bele, Bonga i Džons prevagnuli na starnu Parnog valjka!
Karlik Džons sa loptom, Foto: FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović

aba liga

Crno-beli ostali maksimalni

Objavljeno: 21:12h

Košarkaši Partizana teškom mukom savladali su Zadar u gostima rezultatom 75:71 u okviru 5. kola ABA lige.

Crno-beli su i dalje maksimalni u regionalnom takmičenju i imaju svih pet pobeda, dok je hrvatski velikan na skoru od jednog trijumfa i četiri neuspeha.

Utakmica je krenula u egalu, ali se Partizan ekspresno odlepio na velikih 16:7.

Ipak, Zadar se nije predavao i predvođen Vladimirom Mihailovićem do kraja prvog perioda je u potpunosti prišao crno-belima, pa je posle 10 minuta igre rezultat bio 20:19 u korist našeg tima.

Partizan je bio sjajan na startu druge deonice i veoma brzo je napravio seriju od 11:2 za dvocifrenu prednost, a sjajan je u ovim trenucima bio Balša Koprivica.

Parni valjak je sačuvao stečenu prednost i nakon serije od 6:0 u finišu je na poluvreme otišao sa vođstvom rezultatom 42:31.

Usledila je najgora četvrtina Partizana ove sezone.

Debitovao je konačno Ajzea Majk i odmah je ubacio trojku, ipak, crno-beli su nakon toga krenuli da tonu i nikako nisu mogli da se izvuku.

Zadar je krenuo da pogađa iz svih pozicija, dok su se izabranici Željka Obradovića dosta mučili u napadu. Domaćin je to iskoristio, pa je serijom od 13:0 uspeo da povede, a potom i da na kraju treće deonice vodi rezultatom 58:54.

Imao je Zadar prvi napad u četvrtom periodu, nije ga iskoristio, pa je Partizan napravio seriju preko Koprivice i Isaka Bonge, koji je ubacio trojku.

Usledila je prava rezultatska klackalica i nekoliko promena u vođstvu, a onda su na scenu stupili Bonga i Karlik Džons.

Isak je ubacio još jednu trojku, dok je plejmejker iz Južnog Sudana svojim čudesnim prodorima dovodio do ludila odbranu Zadra.

Ključna je bila njegova serija od pet vezanih poena i trojka za 73:69 1:50 pre kraja susreta.

U drugoj deonici smo videli brzu seriju Partizana od 11:2 za prvu dvocifrenu prednost na meču.

Ovog puta, ona je opstala do kraja drugog kvartala, i to zahvaljujući dobrom finišu i seriji 6:0 za pristojnih 31:42 na velikom odmoru.

Na startu drugog poluvremenu videli smo debi Ajzee Majka u dresu Partizana i odmah njegovu trojku iz prvog šuta. Međutim, Partizan je u tim momentima neshvatljivo krenuo da tone.

Zadar je uspeo da kreira seriju od čak 13:0 kojom je poveo i odmah se i publika probudila u domu "Krešimira Ćosića".

Dobili smo pravu dramu, a Zadar je pred poslednjih 10 minuta imao četiri poena prednosti – 58:54.

Partizan je odreagovao na startu odlučujućeg perioda i trojkom Isaka Bonge poveo sa 58:59.

Zatim smo gledali rezultatsku klackalicu i promene u vođstvu u nekoliko navrata, dok pomenuti Bonga i Karlik Džons nisu uzeli stvari u svoje ruke.

Bonga je ubacio još jednu trojku, a omaleni plejmejker iz Južnog Sudana završio nekoliko akcija na majstorski način.

Ključna je bila njegova serija od pet vezanih poena na 1:50 do kraja kojom je Partizanu doneo prednost od 69:73.

Zadar je dao sve od sebe da se vrati i na nešto više od 25 sekundi je imao napad za izjednačenje. Tajrik Džons je desetak sekundi pre kraja faulirao Lovra Mazalina, koji je promašio oba penala.

Zadar nije uspeo da napravi faul, već je Partizan brzim protokom lopte stigao do poena Sterlinga Brauna za konačnih 75:71.

Isak Bonga je sa 16 poena i pet skokova bio najbolji u Partizanu, Karlik Džons je dodao 14, Balša Koprivica je flertovao sa dabl-dablom pošto je ubacio 11 koševa i imao sedam skokova, dok je Frenk Nilikina utakmicu završio sa 10 poena.

Vladimir Mihailović je sa 29 poena predvodio Zadar, a dvocifren je bio još i Amar Gegić sa 14.