Dejvis doneo pobedu košem u poslednjoj sekundi (Video/Foto)
Detalj sa utakmice Partizana i Pariza, Foto: Starsport©

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Drama na meču dva evroligaša

Objavljeno: 23:22h

Košarkaši Partizana pobedili su Pariz 83:82 u poslednjoj utakmici u Hali 3 Beogradskog sajma.

Izabranici Željka Obradovića vodili su 21:20 posle prve četvrtine, a u drugoj deonici igra je bila nešto tečnija i brža, a u finišu je ritam ponovo bio usporen.

Detalj sa utakmice Partizana i Pariza
Detalj sa utakmice Partizana i Parizafoto: Starsport©

Ti Džej Šorts je na 17 sekundi do kraja prvog poluvremena smanjio na 44:43, ali je posle tajm-auta Sterling Braun poentirao za 46:43 posle 20 minuta.

Sterling Braun je srediom druge deonice doneo plus osam za 55:47, a nešto kasnije je Tajrik Džons doneo 59:49.

U tim trenucima je meč nakratko prekinut zbog uvredljivih skandiranja sa tribina i trener Željko Obradović morao je da moli navijače da prestanu.

Posle nastavka, zakucavanje Tajrika Džonsa za delirijum na tribinama i tajm-aut gostiju, a onda novo zakucavanje istog igrača za 63:51.

Aleksej Pokuševski je nedugo zatim pogodio trojku, ali je u narednom periodu Pariz došao do prednosti preko Hejsa - 68:69.

Obradović je reagovao tajm-aut, a Tajson Vord je trojkom uvećao razliku, a Duejn Vašington je sredinom četvrte četvrtine upisao važne pene.

Partizan je posle još jedne odbrane izjednačio na 75:75 preko Isaka Bonge, a onda su usledile trojke Bandže Sija i Ifea Lundberga.

Karlik Džons je promašuo zicer na minut i po pre kraja, ali se "parni valjak" odbranio i došao u novu priliku da povedu.

Isti igrač se iskupio za promašaj trojkom za 81:78, a gosti su posle tajm-auta došli do dva poena Šortsa uz Faul Dejvisa koji je promašio slobodno bacanje.

Ipak je Jantunen skočio i doneo vođstvo od 81:82. Željko Obradović je zatražio tajm-aut posle kog je slavlje doneo Brendon Dejvis u poslednjoj sekundi.

Karlik Džons, Sterling Braun i Frenk Nilikina imali su po 13 poena, Tajrik Džons je dodao jedan manje, a po 10 su imali Ajzak Bonga i Brendon Dejvis.

Na drugoj strani Nadir Ifi je imao 19 poena, Ti Džej Šorts jedan manje, a Tajson Vard 16 poena.