Remi u derbiju Arsenala i Liverpula! "Tobdžije" dvaput vodile, Salah doneo bod "redsima" (Video)
Detalj sa utakmice Arsenala i Liverpula, Foto: EPA/NEIL HALL

PREMIJER LIGA, 9.KOLO

Podela bodova

Fudbaleri Arsenala i Liverpula odigrali su 2:2 u derviju devetog kola engleske Premijer lige.

"Tobdžije" su povele u devetom minutu kada je sjajnu dubinsku loptu Bena Vajta pokupio Bukajo Saka i vešto sa desne strane utrčao i pogodio.

"Redsi" su izjednačili pošto se posle odbitka u gužvi u 18. minutu najbolje snašao Virdžil van Dajk.

Domaćin je ipak vodio na poluvremenu jer je Mikel Merino glavom zakucao loptu pod prečku u 43. minutu posle prekida Deklana Rajsa.

Gostima je pripalo drugo poluvreme koje su krunisali izjednačenjem preko Mohameda Salaha u 81. minutu na asistenciju Darvina Nunjeza.

Arsenal je dao gol u 90. minutu, ali je Entoni Tejlor isti poništio jer je pre toga svirao faul nad Kurtisom Džonsom.