Holandov mat za minimalac Sitija, šok nadoknade obeležile ostale utakmice (Video/Foto)
Erling Holand na utakmici Mančester sitija i Sautemptona, Foto: EPA/ADAM VAUGHAN

premijer liga, 9. kolo

Kosta Nedeljković van protokola

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Sautempton sa 1:0 golom Erlinga Holanda u devetom kolu Premijer lige.

Aston Vila je bez Koste Nedeljkovića u protokolu primila gol od Bornmuta u 96. minutu preko Evanilsona, a prethodno je Ros Barkli pogodio u 76. minutu.

Brajton i Vulverhempton su odigrali 2:2, a "vukovi" su izjednačili preko Mateusa Kunje u 90+3. minutu i prethodno Rajana Ait Nurija u 88. minutu.

"Galebovi" su imali 2:0 pošto su se radovali Deni Belbek u 45. i Ivan Ferguson u 85. minutu.. Brentford i Ipsvič su odigrali najluđi meč - 4:3!

Gosti su vodili 2:0 preko Samija Smodiša u 28. i Džordža Hirsta u 31. minutu, ali su izjednačili Joane Visa u 44. i Hari Klark autogolom 45+1. minutu.

Brajan Mbeumo doneo je preokret iz penala u 51. minutu, a drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Hari Klark u 69. minutu.

Liam Delap je poravnao u 86. minutu, ali je veliko slavlje režirao Brajan Mbeumo u šestom minutu nadoknade drugog poluvremena.