Liga šampiona! Seltik odoleo Atalanti, Brest uzeo bod zlata vredan!
Liga šampiona rezultati, Foto: Profimedia

dva remija

Bez pobednika

Fudbaleri Seltika uspeli su da odole napadima Atalante i na krilima Kaspera Šmajhela stignu do boda (0:0), dok su Brest i Bajer iz Leverkuzena takođe odigrali nerešeno (1:1).

Atalanta nije uspevala nikako da probije bedem Seltika, iako je imala pregršt šansi za to, pa i pogođen okvir gola.

Prečku je u 18. minutu uzdrmao Mario Pašalić, a kasnije redom prilike nisu korsitili Davide Zapakosta, Mateo Regeti, Marten de Ron i Šarl de Ketelar.

Kasper Šmajhel je svaki put izlazio iz tih duela kao pobednik i sačuvao potencijalno bitan bod timu iz Glazgova.

Lazar Samardžić

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić ušao je u igru u 59. minutu, ali nije uspeo da promeni stanje stvari na terenu, kao ni na semaforu.

Drugi srpski internacionalac iz redova Atalante, mladi Vanja Vlahović, ceo meč ke presedeo na klupi.

U isto vreme Brest je dočekao Bajer Leverkuzen i takođe smo videli podelu bodova, ali sa po jednim golom na obe strane – 1:1 (1:1).

"Farmaceuti" su bili favoriti i počeli su tako što su opravdavali tu ulogu golom u 24. minutu.

Loše je odbrana Bresta otklonila opasnost, a Jonas Hofman vrlo lepo "podvalio" loptu za Florijana Virca koji situacije jedan na jedan sa golmanom gotovo uvek pretvara u pogodak.

Bio je to njegov treći gol u trećoj utakmici u Ligi šampiona, a ukupno sedmi ove sezone.

Ali, Brest se nije predao. Naprotiv. U 39. minutu je Pjer Les-Melu na prelep način pogodio iz voleja sa nekih 18 metara i tako poravnao rezultat.