Šta uradi Mateus Saldanja? Čudesna partija bivšeg napadača Partizana!
Mateus Saldanja, Foto: Starsport©

majstor fudbala

Pokazuje sav svoj kvalitet

Mateus Saldanja je na mala vrata stigao u Partizan kao napadač koji u prethodnim klubovima za koje je igrao nije postizao mnogo golova.

Ipak, u Humskoj je procvetao, bio je ubedljivo najbolji strelac tima prošle sezone, a postigao je i nekoliko golova na početku nove.

Parni valjak se dogovorio sa Brazilcem da će ga prodati ovog leta i to je učinio, pa je sjajni napadač potpisao za Ferencvaroš.

On je u prva tri meča u dresu mađarskog velikana uspeo da upiše tri gola, a sada je u svom četvrtom stigao do het-trika.

Ferencvaroš je na svom terenu savladao Puškaš Akademiju rezultatom 3:0 u okviru 8. kola tamošnjeg prvenstva.

Dugo se mučio domaćin, a onda je Saldanja na teren ušao u 63. minutu. Dva minuta kasnije pogodio je za 1:0, a u 77. je postigao i svoj drugi gol.

Het-trik kompletirao je već u 82. minutu i time postavio konačan rezultat.

Nema sumnj da je Fradi u Saldanji dobio sjajno pojačanje, a ovo raduje i crno-bele koji imaju procente od njegove dalje prodaje.