Parni valjak konačno pobedio: Partizan nadigrao Mladost u Lučanima!
Fudbaleri Partizana, Foto: FOTO: FK Partizan

superliga srbije

Kraj crnog niza

Objavljeno: 19:01h

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost u Lučanima rezultatom 3:1 u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su tako prekinuli niz od osam mečeva bez trijumfa u svim takmičenjima, dok su izabranici Nenada Lalatovića poraženi nakon pet trijumfa u nizu.

Parni valjak je na ovom meču predvodio Branko Vukašinović doskorašnji pomoćnik Aleksandra Stanojevića.

Partizan je svoju početnu inicijativu krunusao u 12. minutu. Nikola Antić je sjajno izveo korner, a Mihajlo Ilić glavom postigao gol

Nakon mirnijeg ritma, Partizan u 26. minutu stiže do 2:0. Stefan Kovač je maestralno proigrao Đorđa Jovanovića, koji je neoliko minuta nakon velikog promašaja, uspeo da savlada Sašu Stamenkovića.

Mogao je Jovanović do još jednog gola nedugo nakon toga kada je loše zahvatio loptu posle centaršuta Zubairua, dok je Zahid nakon toga pogodio stativu.

Mladost je propustila nekoliko šansi, a potom je Ibrahim Zubairu pogodio prečku.

U poslednjim trenucima Nihad Mujakić je skrivio penal, a Aleksandar Pejović je prevario Aleksandra Jovanovića i smanjio na 2:1.

Partizan je početkom drugog dela igre poveo rezultatom 3:1 nakon spektakuarnog pogotka Stefana Kovača.

Lučanci su do kraja meča bili bolji tim, propustili su nekoliko šansi, a opravdano im je poništen i jedan gol. Ipak, Jovanović je sjajnim intervencijama sačuvao Partizan.