Brodolom užasnog TSC-a: Makabi brojao do pet i pokorio Bačku Topolu!
Detalj sa meča u Bačkoj Topoli, Foto: Starsport

kvalifikacije za ligu evrope

Novi loš rezultat srpskog fudbala

Objavljeno: 22:55h

Fudbaleri TSC-a na surov način ostali su bez plasmana u Ligu Evrope.

Posle poraza u prvom rezultatom 3:0, srpski predstavnik je na svom stadionu u Bačkoj Topoli poražen od Makabija iz Tel Aviva rezultatom 5:1.

Žarko Lazetić nije imao milosti prema svom doskorašnjem klubu, pa će zajedno sa svojim momcima igrati u Ligi Evrope, dok će izabranici Deana Klafurića morati da se zadovolje mestom u Ligi konferencija.

Slavlje fudbalera Makabija iz Tel Aviva
Slavlje fudbalera Makabija iz Tel Avivafoto: Starsport

Najavljivali su iz TSC-a velike stvari pred ovaj meč, ali je sve posle samo dva minuta palo u vodu.

Henri Ado je u 2. minutu doneo prednost gostima, a četiri minuta kasnije isti igrač povisio je na 2:0.

Makabi je u 12. minutu postigao još jedan gol, a strelac je bio Tajriz Asante.

Do kraja prvog poluvremena novi gol nismo videli, ali je TSC mogao da primi još koji.

Makabi je u 56. minutu stigao i do četvrtog gola, a strelac je bio Dor Turgeman.

Mogao je i TSC posle toga do gola, ali je Miloš Pantović pogodio prečku.

Makabiju je 5:0 doneo Ido Šahar u 89. minutu, da bi utešni pogodak za TSC postigao Prestiž Mbongu u 92. minutu.