Hrvatski velikan ponižen u Ljubljani: Navijači pravili haos!
Slavlje fudbalera Olimpije, Foto: Natasa Kupljenik / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

kvalifikacije za ligu konferencija

Ovo će dugo boleti

Objavljeno: 21:42h

Fudbaleri Rijeke doživeli su pravi brodolom na gostovanju u obližnjoj Ljubljani.

Posle rezultata 1:1 na "Kantridi", Olimpija je na svom terenu ponizila hrvatskog velikana rezultatom 5:0 i tako se plasirala u ligašku fazu Lige konferencija.

Sve je maltene bilo gotovo posle samo 35 minuta igre, kada je domaćin stekao prednost od tri gola razlike.

Olimpija je povela pogotkom Pedra Lukasa Švajcera u 2. minutu. Talison je u 13. minutu povisio na 2:0, a Dino Kojić je u 35. pogodio za 3:0.

Do kraja prvog poluvremena Olimpija je postigla još jedan pogodal, a strelac je još jednom bio Talison.

Već u 47. minutu bilo je 5:0 nakon drugog gola Švajcera.

Nedugo posle ovog gola navijači Rijeke napravili us pravi haos na tribinama stadiona "Stožice". Bacali su baklje na teren, ali i suparničke navijače, pa je meč skoro pola sata bio prekinut.

Nakon prekida nismo videli niti jedan gol, a Olimpija je poniziila komšiju i ljutog rivala i tako izborila mesto u Ligi konferencija.