Dušan Tadić, Foto: Markus Ulmer / imago sportfotodienst / Profimedia

šok

Veliko razočarenje

Objavljeno: 00:37h

Srpski fudbaler Dušan Tadić doživeo je veliko razočarenje na evropskoj sceni.

Turski Fenerbahče eliminisan je iz kvalifikacija za Ligu šampiona nakon poraza od Lila.

U prvom meču u Francuskoj bilo je 2:1 za domaćina, a u revanšu su se igrali produžeci i Lil je prošao dalje golom iz penala u 118. minutu.

Da stvar bude gora, turski tim je imao igrača više...

Fenerbahče je posle dosta muke poveo u nadoknadi, i to uz dosta sreće kada je Bafode Diakite postigao autogol i domaćima obezbedio produžetke.

Ni poklon nisu znali da iskoriste izabranici Žozea Murinja koji su od 109. minuta imali igrača više jer je Aisa Mandi dobio direktan crveni karton.

U 115. minutu im je presudio Džonatan Dejvid koji je Lilu doneo pobedu sa penala.

Tadić je odigrao 85. minuta za Fener i zamenio ga je Čenk Tosun.

Fenerbahčeu sledi borba za grupnu fazu Lige Evrope kroz plej-of rundu. Lil se u narednom kolu susreće sa Slavijom ili Rojal Unionom.