Dragan Stojković Piksi, Foto: Frank Hoermann/SVEN SIMON / imago sportfotodienst / Profimedia

neverovatno...

Nastao je totalni šok zbog toga...

Objavljeno: 22:09h

Trenutno se igra revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona između FCSB-a i Sparte iz Praga.

Zahvaljujući Veljku Birmančeviću njegov tim vodi nakon prvih 45 minuta rezultatom 3:1.

Srbin je uspeo dva puta da se upiše u strelce, ali jednom i u asistenta. Gol je postigao jednom u 13. minutu nakon kornera kada se lopta od protivničkog golmana odbila do njega koju je mirno poslao u prazan ugao.

Potom je dosuđen penal za Spartu, a srpski reprezentativac ga je rutinski izveo i povećao prednost svog tima na 2:0.

Pred samo finiš prvog poluvremena, Birmančević se našao i među glavnim akterima i trećeg gola svog tima kada je upustio sjajnu asistenciju svom saigraču Haraslinu koji je loptu sproveo u mrežu rivala.

Podsetimo, Birmančević se našao među 26 srpskih igrača na spisku Dragana Stojkovića za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Međutim, njega je bilo samo na listu papira, teren video nije. Veljko je odigrao ukupno 0 minuta na prethodnom kontinentalnom takmičenju, zašto, odgovor na to zna samo selektor...

Nije bilo jasno naciji zašto fenomanalni fudbaler nije dobio šansu koju i te kako zaslužuje, Piksiju nije valjao, ali zato njegove partije i klasu ceni Sparta iz Praga.