Radnički se obrukao: Eliminacija od Mornara nakon penala u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija!
Fudbaleri Radničkog, Foto: Starsport©

šteta...

Udarci sa bele tačke, odlučili su sudbinu Kragujevčana

Objavljeno: 23:53h

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca poraženi su od Mornara iz Bara nakon penala rezultatom 4:3 u okviru drugog kola kvalifkacija za Ligu konferencija.

U prvom poluvremenu smo videli dosta šansi na obe strane.

Prvi gol, pao je pred sam finiš prvog poluvremena, odnosno u 45. minutu kada je Kril Marlon Ondong doneo prednost ekipi iz Bara nakon centaršuta Zorića.

Do kraja prvog dela igre, pogodaka više nije bilo.

Radnički je u 55. minutu imao veliku šansu da dođe do izjednačenja nakon što je Gluščević odlično utrčao po boku, ali je golman Mornara bio oprezan.

Domaćin je svoju prednost duplirao na 2:0 u 84. minutu pogotkom istog igrača koji se upisao u strelce i prvi put.

Radničkom je Aleksić ''produžio život'' golom u nadoknadi vremena i poslednjem napadu, te tako odveo utakmicu u produžetke.

I jedan i drugi produžetak nisu doneli neko veliko uzbuđenje na meču igranom u Baru, pa su penali morali da odlučuju dalju sudbinu jedne i druge ekipe.

Na kraju je Mornar bio uspešniji u penal seriji i tako se plasirao u treće kolo kvalifkacija za Ligu konfencija.