Vukanovićeva stativa se i dalje trese! Amsterdam drhtao, Ajaks u finišu srušio hrabru Vojvodinu (Foto)
Detalj sa utakmice Ajaksa i Vojvodine, Foto: Starsport©

kvalifikacije za LIGU EVROPE

Novosađani se nisu obrukali na "Johan Krojf areni"

Objavljeno: 22:33h
Veljko Petrović

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Ajaksa u Amsterdamu sa minimalnih 0:1 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Novosađani su imali prvu šansu kada je u 18. minutu pogrešio Remko Pasvar, golman domaćina i dodao je loptu u noge jednom od igrača gostiju.

Seri je šutirao iz mrtvog ugla, ali nije mogao mnogo da pripreti i 40-godšnji čuvar mreže je otklonio opasnost i iskupio se za grešku.

Detalj sa utakmice Ajaksa i Vojvodine
Detalj sa utakmice Ajaksa i Vojvodinefoto: Starsport©

U 31. minutu je Kristijan Kjelder Rasmusen uputio udarac sa distance, ali je Lazar Carević bio siguran i usledio je četvrti korner bez opasnosti.

Tri minuta kasnije Kenet Tejlor je pogodio prečku! "Lale" su sačuvale mrežu posle niza izblokiranih udaraca igrača "kopljanika" u 40. minutu.

Rasmusen je u prvom minutu nadoknade vremena gađao glavom sa druge stative, ali pravo u Carevića i tada je sudija svirao kraj prvog poluvremena.

Aleksa Vukanović je ušao u igru u 71. minutu, a 120 sekundi kasnije u prvom kontaktu sa loptom pogodio je stativu!

Nije "stara dama" izdržala na "Johan Krojf areni" pošto su rezervisti doneli trijumf Ajaksu u 85. minutu.

Maika Gods je centrirao sa leve strane, a Branko van den Bomen je poslao loptu glavom u mrežu...

Revanš je 1. avgusta od 20 časova u Bačkoj Topoli.