Golčina Aleksića nagradila dominaciju Radničkog: Mornar pao na debiju Kragujevčana u Evropi (Video)
Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca, Foto: Starsport

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJA

"Crveni đavoli" mogli i ubedljivije da slave protiv Barana u Leskovcu

Veljko Petrović

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su Mornar iz Bara sa 1:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Stadion Dubočica u Leskovcu proključao je u 72. minutu kada je Milan Aleksić zatresao mrežu vicešampiona Crne Gore.

Milan Aleksić (u sredini)
Milan Aleksić (u sredini)foto: Starsport©

U periodu od 17. do 28. minuta domaćin je pretio preko Gluščevića, Dadića, Aleksića i ponovo Dadića, ali je odličan bio golman Stefan Popović.

Gosti su mogli da kazne promašaje u 42. minutu ali je čuvar mreže Luka Lijeskić zaustavio šut Balše Dubljevića koji je išao u gol.

Matija Gluščević
Matija Gluščevićfoto: Starsport©

"Crveni đavoli" imali su odličnu kontru u 47. minutu kada je Kilian Bevis ušao u šesnaesterac, ali je Stefan Popović intervenisao nogama.

Slavlje je usledilo u 72. minutu kada je Aleksić ušao iz drugog plana i glavom zakucao loptu u mrežu posle centaršuta Bevisa sa desnog boka.

Izabranici Feđe Dudića tako su na debiju Radničkog u Evropi ostvarili prvi trijumf u istoriji Kragujevčana, a revanš je 31. jula od 20.45 u Podgorici.