Superliga Srbije: Čuka sigurna na startu, kakav preokret OFK Beograda!
Fudbalska lopta, Foto: John Patrick Fletcher/Action Plu / Actionplus / Profimedia

1. kolo

Bilo je uzbudljivo

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Radnički iz Niša na Banovom brdu rezultatom 2:0.

"Brđani" su u prvoj rundi Superlige Srbije slavili zahvaljujući golovima u prvom poluvremenu.

Strelci su bili Đorđe Ivanović u 32, odnosno Mihajlo Cvetković u 45. minutu.

Čuka u narednom kolu gostuje Spartaku u Subotici, dok će "meraklije" ugostiti TSC.

U istom terminu, OFK Beograd je na stadionu "Radomir Antić" u Užicu savladao Mladost iz Lučana (2:1).

Tim iz Lučana je vodio golom Dušana Cvetinovića u 59. minutu, ali su "romantičari" izjednačili iz penala u finišu.

Upravo je Cvetinović dobio drugi žuti karton, a realizator najstrože kazne bio je Aleksa Kahvić u 86. minutu.

Kahvić je u nadoknadi vremena još jednom savladao Sašu Stamenkovića i tako režirao preokret.

Mladost u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, dok će OFK dočekati Tekstilac, takođe novajliju.

Superliga, 1. kolo: Čukarički – Radnički Niš 2:0 (2:0) Ivanović 32, Cvetković 45 Mladost – OFK Beograd 1:2 (0:0) Cvetinović 59 – Kahvić 86p, 90+3 Crvena zvezda – Jedinistvo 4:0 (2:0) Šerif 18, 23, Katai 53, Duarte 69

Nedelja: 17.30 Novi Pazar – Spartak 19.30 Tekstilac – Vojvodina 19.30 TSC – IMT

Petak: Napredak – Partizan 0:1 (0:0) Saldanja 90+3 Radnički KG – Železničar 2:3 (1:3) Jovanović 29ag, Mitrović 53ag – Knežević 3, Grgić 15, Romanić 45+3