SRBIJA U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA!
Kadeti Srbije, Foto: FOTO: FSS

bravo!

Sjajan rezultat naših momaka

Objavljeno: 21:05h

Kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva na Kipru.

"Orlići" su u sjajnom meču četvrtfinala savladali Austriju rezultatom 3:2.

Srbija će u polufinalu igrati protiv pobednika susreta između Portugala i Poljske.

Utakmica u Larnaki je veoma loše počela po naše momke, pošto je Austrija povela već u 1. minutu pogotkom Ogenetedžirija Adejenugurea.

Ipak, Srbija je imala ekspresan odgovor i u 4. minutu stiže do izjednačenja preko Đorđa Rankovića.

Isti fudbaleru u prvom minutu nadoknade prvog dela igre donosi totalni preokret Srbiji.

Na startu drugog poluvremena Mihajlo Cvetković donosi ogromnih 3:1 izabranicima Jovana Damjanovića.

Austrijanci se nisu predavali, a Adejenugure u 79. minutu drugim golom na meču smanjuje na 3:2.

Srbija je, ipak, uspela da se odbrani do kraja i prođe u polufinale. Rivalu nije pomogao ni crveni karton Uroša Đorđevića u 94. minutu.