REZERVISTI ŠPANIJE IZBACILI ALBANIJU! Toresov hitac za maksimalnu "crvenu furiju" (VIDEO/FOTO)
Feran Tores slavi gol na utakmici Albanije i Španije, Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI

EURO 2024

Osvajač Lige nacija počeo sa samo jednim starterom iz prethodne dve utakmice, ali je opravdao ulogu favorita

Objavljeno: 22:58h
Veljko Petrović

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Albaniju sa 1:0 u poslednjem, trećem kolu B grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

"Crvena furija" na teren je izašla u rezervnom sastavu sa samo jednim starterom iz prethodne dve utakmice, ali je opravdala ulogu favorita.

Slavlje fudbalera Španije
Slavlje fudbalera Španijefoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Prvi detalj vredan zapažanja videli smo posle 60 sekundi kada je Manaj otvorenim đonom po stopalu udario Hesusa Navasa.

Srećom sve se dobro završilo po kapitena i desnog beka, dok zanimljivo napadač nije sankcionisan ni sa žutim kartonom.

Detalj sa utakmice Albanije i Španije
Detalj sa utakmice Albanije i Španijefoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

U 12. minutu je Hoselu gađao pravo u Tomasa Strakošu posle centaršuta Mikela Merina, a minut kasnije usledio je pogodak.

Brza akcija osvajača Lige nacija po desnoj strani, Feran Tores je utrčao posle pravovremene lopte od Danija Olma i zatresao mrežu.

Dva puta su pretili Španci u četiri minuta i oba udarca su otišla preko prečke. Prvo Feran Tores, a onda Mikel Merino.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena dobar udarac Kristjana Aslanija sa ivice kaznenog prostora i majstorska odbrana Davida Raje.

Maestralna odbrana Davida Raje na utakmici Albanije i Španije
Maestralna odbrana Davida Raje na utakmici Albanije i Španijefoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

U 47. minutu opasna lopta Grimalda sa leve strane, a Hoselu je gađao levom nogom tik pored stative, iako je imao čuvara uz sebe.

Ponovo je David Raja sačuvao svoju mrežu, sada u 64. minutu! Aslani je poslao dubinsku loptu iz slobodnog udarca, a Broja je umalo bio neprecizan

Detalj sa utakmice Albanije i Španijefoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

Aslani je u 77. minutu solidno pokušao sa 20 metara, ali je lopta otišla pored desne stative Davida Raje.

Izveli su Albanci slobodan udarac u 92. minutu, a posle gužve u šesnaestercu, Broja je šutirao, ali ponovo je "rampu spustio" David Raja.