UKRAJINCI OKRENULI SLOVAKE: Haos u Grupi E, Jeremčuk ČOVEK ODLUKE
Detalj sa meča Slovačka - Ukrajina, Foto: Craig Mercer / Shutterstock Editorial / Profimedia

grupa e evropskog prvenstva

Totalna ludnica, ko će dalje?

Objavljeno: 17:01h

Fudbalska reprezentacija Ukrajine savladala je selekciju Slovačke posle preokreta 2:1, u okviru drugog kola Grupe E Evropskog prvenstva.

Slovačka je prethodno savladala Belgiju sa 1:0, dok je Ukrajina pretrpela poraz od Rumunije 3:0, tako da sada sve tri reprezentacije imaju po 3 boda.

Slovaci su poveli u ranoj fazi meča u 17. minutu, kada je svoj drugi gol na prvenstvu postigao Ivan Šranc.

Haraslin je uputio centaršut sa leve strane, da bi Šranc glavom zatresao mrežu Ukrajinaca.

Usledilo je buđenje Ukrajinaca, ali ne uspevaju da materijaliziju bolju igru u prvih 45 minuta.

Zatresla se i stativa u 34. minutu kada je gađao Timčuk, ređale su se šanse pred golom Slovačke, ali Dubravka otklonio sve opasnosti.

Ono što nisu uspeli u prvom, uspeli su Ukrajinci u drugom poluvremenu.

Najpre je izjednačenje doneo Šaparenko u 54. minutu meča. Zinčenko ga je sjajno proigrao i sevnuo je precizan udarac sa oko 10ak metara.

Potpuni preokret je viđen u 80. minutu meča kada je konačno pogodio Jeremčuk. Gol ponovo ide na "dušu" Šaparenka koji je sjajno uposlio saigrača i asistencijom zapečatio sjajnu partiju.

U poslednjem kolu će Ukrajinci igrati protiv Belgijanaca koji su poslednji bez osvojenog boda, dok će Slovaci igrati protiv Rumuna.