ovo morate znati
EVO KAKO TREBA DA ČUVATE ŠEĆER DA NE BI DOŠLO DO KONTAMINACIJE: Samo ovako je NAJBEZBEDNIJE i neće povući VLAGU
Jasno je da ne može mesecima biti svež jer ništa ne traje večno, a to bi trebalo da znate sledeći put kada ga budete skladištili
Granulirani beli šećer, zvani "običan šećer", ima neograničen rok trajanja, ali ukoliko ga čuvate na suvom i tamnom mestu.
Iako šećer možda nema rok trajanja, može biti kontaminiran štetočinama, vlagom i drugim supstancama koje mogu da utiču na njegov kvalitet ili da ga učine neadekvatnim za upotrebu. Osim toga, šećer dobro apsorbuje mirise i ukuse.
Organizacije za sigurnost hrane preporučuju bacanje pakovanja šećera nakon dve godine, ali ako ne primetite nikakve promene ni u ukusu ni u izgledu, možete koristiti i stari - ukoliko ste ga čuvali u hermetički zatvorenoj posudi, piše RealSimple.
Šta je sa smeđim šećerom?
Smeđi šećer spada u grupu kvarljive robe, ali zbog toga što se na vazduhu dosta stvrdne, pa je dobro da ga držite takođe u hermetički zatvorenoj posudi.
Ukoliko se, pak, stvrdnuo, možete ga pomešati s nekoliko kapi vode ili na nekoliko sekundi staviti u mikrotalasnu kako bi omekšao.
Takođe je preporučljivo da se čuva dve godine za optimalnu svežinu i ukus, a možete ga čuvati i u zamrzivaču, ali tada, kao što znate, neće odmah biti spreman za upotrebu, pa vodite računa da ga na vreme izvadite iz zamrzivača.
BONUS VIDEO
(Espreso/najzena/Ana Klikovac/prenela T.M.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!