Detalj sa meča Budućnost - Crvena zvezda, Foto: ABA/KK Budućnost/Filip Roganović

5. kolo aba lige

Nikada ne ljutite Nemanju Nedovića! Zvezda preživela "pakao" Morače, ali ne slavi

Prekidi, uvrede, pražnjenje hale i pobeda crveno-belih

Objavljeno: 21.10.2024. 21:35h > 21:53h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Budućnosti rezultatom 75:73, posle velike drame u "Morači", u okviru 5. kola ABA lige.

Bio je ovo derbi ABA lige u pravom smislu te reči, ali nažalost nismo izbegli ružne scene.

Utakmica u "Morači" je prekidana tri puta zbog divljanja domaćih navijača, a na kraju je deo hale morao da bude ispražnjen.

Sudije su imale pakleno težak zadatak, a na tapetu se našao i prvi čovek Crvene zvezde Željko Drčelić koji je izbačen tokom četvrte deonice.

Na udaru je bila i porodica Nemanje Nedovića koji je užasne povike utišao trojkama.

Prekid se dogodio pri vođstvu beogradskog tima od 68:65, a po povratku na teren ritam meča je bio potpuno razbijen.

Kodi Miler Mekintajer na meču protiv Budućnostifoto: ABA/KK Budućnost/Filip Roganović

Ipak, crveno-beli uspevaju da prežive "pakao" Morače i zabeleže treću pobedu u regionalnom takmičenju.

Ono što brine je povreda Džoela Bolomboja koji se napustio teren u trećoj četvrtini i nije se vraćao.

Imali su izabranici Janisa Sferopulosa problema u prvom poluvremenu, ali raduje partija Kodija Milera Mekintajera koji je vukao kada nikome nije išlo.

Jurili su crveno-beli zaostatak tokom prvih 20 minuta, čak su u jednom momentu bili u dvocifrenom minusu, ali je treća četvrtina donela boljitak.

Nemanja Nedović je osetio da je njegove veče i sa nestvarnih šest trojki pokazao da je u sjajnoj šuterskoj formi.

Na kraju jedna presudila domaćima, kojima ni "šou" sopstvenih navijača nimalo nije išao na ruku.

Mirnu završnicu su odigrali košarkaši Zvezde i naneli Budućnosti prvi poraz u sezoni.

Zvezdu je predvodio sjajni Nemanja Nedović 24 poena (6/8 za tri), Miler-Mekintajer 13, uz po sedam skokova i asistencija.

S druge strane najbolji je bio Mekinli Rajt je sa 20 poena i 7 asistencia, 12 je upisao Megi.