Predrag Rajković na utakmici Srbije i Španije, Foto: Starsport©

LIGA NACIJA

"Nova" Srbija neporažena protiv prvaka Evrope! "Hobotnica" Rajković i Jovićev nestvaran promašaj... (Video/Foto)

Tok utakmice mogli ste da pratite iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 05.09.2024. 22:52h > 22:55h
21:32h

Kraj prvog poluvremena: Srbija - Španija 0:0.

21:29h

43. minut - Žuti karton za Birmančevića.

21:28h

41. minut - Žuti karton za Jamala zbog faula nad Pavlovićem.

21:26h

37. minut - Raja je morao da se baci posle šuta Birmančevića sa distance u bliži ugao. Posle toga, Ruiz daleko pored gola sa 20-tak metara.

Detalj sa utakmice Srbije i Španijefoto: Starsport©
21:22h

34. minut - Šta je sada promašio Luka Jović!? Majstorsko proigravanje Andrije Živkovića i Jovićev veliki promašaj u situaciji jedan na jedan sa Rajom.

21:21h

32. minut - Fantastična odbrana Predraga Rajkovića! Golman naše selekcije odlično je intervenisao posle oštrog udarca Ajozea Pereza iz prve.

Predrag Rajković na utakmici Srbije i Španijefoto: Starsport©
21:13h

27. minut - Žuti karton dobio je Dani Karvahal. Prethodno, u 24. minutu Rajković je sigurno intervenisao posle šuta Zubimendija.

U 21. minutu javnu opomenu "zaradio" je i Ajoze Perez.

21:09h

20. minut - Centaršut Nika Vilijamsa koji je kratko odbio Strahinja Pavlović glavom, a nedovoljno precizno je gađao iz voleja Dani Karvahal.

20:57h

6. minut - Dobra kontra "orlova" pošto je Samardžić dodao do Živkovića koji je probao da prosledi loptu do Jovića.

Iz odbitka je šutirao Samardžić, ali je blokiran. Onda je Lukić probao i poslao loptu preko gola.

20:51h

5. minut - Žuti karton za Strahinju Erakovića zbog faula nad Daniom Olmom.

20:38h

1. minut - Utakmica je počela. Pre prvog sudijskog zvižduka, usledio je minut ćutanja zbog nedavne smrti proslavljenog sudije Zorana Petrovića.

Minut ćutanja za Zorana Petrovićafoto: Starsport©
20:22h

Španci su izgubili samo jednu od poslednjih 19 utakmica, odnosno imaju 16 pobeda i dva remija i u nizu su od osam trijumfa.

Poslednji put su pognutih glava napustili teren protiv Kolumbije (0:1) u Londonu u prijateljskom duelu iz marta 2024. godine.

20:18h

Srbija je poslednji trijumf u takmičarskom meču upisala u oktobru 2023. godine kada je savladala Crnu Goru.

Onda su savladani Kipar (1:0) i Švedska (3:0) u prijateljskim susretima i posle toga usledio je poraz i dva remija na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Detalj sa utakmice Švedske i Srbijefoto: Starsport

Neuspeh protiv Engleza od 0:1 i 1:1 sa Slovenijom i 0:0 sa Danskom.