Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, Foto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

OLIMPIJSKE IGRE, POLUFINALE

Herojska igra Srbije i plus 17 nedovoljno za finale! Amerikanci na jedvite jade srušili "orlove" (Foto)

Tok utakmice mogli ste da pratite iz minuta u minut na portalu Espreso.rs

Objavljeno: 08.08.2024. 23:05h > 01:06h
21:23h

12. minut - Mrtva lopta pripada Amerikancima. Dvojka Edvards. Trojka Gudurić! Nema pogotka Adebaja. Trojka Micić - 25:37!

Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizufoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia
21:16h

10. minut - Petrušev 2/2. Maši Vajt trojku, kao i Micić. Veliki promašaj Bukera za dva poena. Bogdanović dvojka - 23:31.

21:10h

8. minut - Neiskorišćen napad Amerike. Jokić 2/2. Dejvis 1/2. Nema trojke Avramovića. Dejvis 2/2. Nije pogodio Jokić trojku. Dobra odbrana Jokića.

Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizufoto: Damien MEYER / AFP / Profimedia

Dva poena Jokića. Kari trojka - 23:27.

21:07h

6. minut - Promašio je trojku Kari. Bogdanović trojka! Nema trojke Holideja. Dvojka Bogdanović. Maši trojku Buker. Polaganje Avramovića. Trojka Lebron.

Vraća Avramović - 18:23!

21:06h

4. minut - Trojka Dobrić! Vraća Kari. Trojka Avramović! Opet vraća Kari. Neiskorišćen napad Srbije i trojka Karija. Nema trojke Bogdanovića - 15:13.

20:58h

2. minut - Kari dvojka preko Bogdanovića, ali uzvraća kapiten! Maši Embid. Trojka Petrušev! Pogodio je Kari trojku iz drugog pokušaja. Zakucava Jokić!

Buker 1/2 sa linije penala - 6:7.

20:48h

Utakmici će prisustvovati legendarni američki košarkaš Karmelo Entoni. Učestvovao je na četiri Olimpijske igre i ima osvojeno isto toliko medalja.

Karmelo Entoni u Parizufoto: Aissaoui Nacer / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Bronzu je osvojio 2004. u Atini, a zlato 2008. u Pekingu, 2012. u Londonu i 2016. godine u Riju.

Na tribinama će biti i još dve legende Dirk Novicki i Pau Gasol. Španac je jutros bio i na takmičenju u kajaku.

20:41h

Poznati Amerikanac već otpisao Srbiju!

Detalj sa utakmice Srbije i SAD-a u prvom kolu C grupe Olimpijskih igara u Parizufoto: Starsport©
20:37h

Sastavi:

Srbija: Plavšić, Petrušev, Jović, Bogdanović, Marinković, Dobrić, Jokić, Micić, Gudurić, Davidovac, Avramović, Milutinov.

Kapiten Bogdan Bogdanović i selektor Svetislav Pešićfoto: Dado Đilas

Amerika: Kari, Edvards, Džejms, Durent, Vajt, Halibarton, Tejtum, Embid, Holidej, Adebajo, Dejvis, Buker.

20:03h

Ko sme taj može, ko ne zna za strah, taj ide napred, rekao je čuveni srpski vojvoda Živojin Mišić.

Nema teško, neću da čujem danas tu reč, je takođe njegova rečenica koja može da se iskoristi pred meč košarkaša SAD-a i Srbije.

Detalj sa utakmice Srbije i SAD-a u prvom kolu C grupe Olimpijskih igara u Parizufoto: Denis CHARLET / AFP / Profimedia

Izabranici Stiva Kera i Svetislava Pešića sastaju se od 21.00 u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, a mogući rival u finalu biće domaćin Francuska.

Amerikanci su na poslednjih pet Olimpijskih igara poraženi samo jednom, a verujemo da će "orlovi" poleteti visoko i savladati favorita.

SAD i Srbija u Parizu su se sastali već jednom kada je naš nacionalni tim poražen sa 26 razlike u prvom kolu C grupe.