Slavlje fudbalera Španije sa trofejem prvaka Evrope, Foto: LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / imago sportfotodienst / Profimedia

EURO 2024

Španija je prvak Evrope! Ni Engleska nije mogla protiv najlepšeg fudbala na turniru (VIDEO/FOTO)

Tok meča mogli ste da pratite na portalu Espreso

Objavljeno: 14.07.2024. 23:28h > 13:49h
22:05h

47. minut - GOOOOOOL! Niko Vilijams! Vodi Španija 1:0! Jamal je uhvatio Engleze na spavanju i proigrao saigrača, a ovaj pogodio levom nogom!

Izmena: 22:12h
22:03h

46. minut - Velika odluka Luisa de la Fuentea. Rodri napušta teren u poluvremenu, a menja ga Martin Zubimendi.

Izmena: 22:19h
21:48h

Kraj prvog poluvremena: Španija - Engleska 0:0!

Izmena: 21:51h
21:47h

45. minut - Najbolja šansa za Englesku. Džud Belingem je ukrao loptu Daniju Karvahalu dodao do Harija Kejna.

Kapitenov šut je blokiran na ivici šesnaesterca pošto je uklizao Rodri.

Trenutak kada je Hari Kejn šutirao, a Rodri ga kasnije izblokiraofoto: EPA/Hannibal Hanschke
21:31h

31. minut - Žuti karton za Danija Olma.

Trenutak kada je Fransoa Leteksje pokazao žuti karton Daniju Olmufoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Izmena: 22:11h
21:30h

28. minut - Blokiran udarac Fabijana Ruiza, lagano je pokupio Džordan Pikford.

Duel Džuda Belingema i Fabijana Ruiza na utakmici Španije i Engleskefoto: EPA/FILIP SINGER
21:25h

25. minut - Žuti karton za Harija Kejna, kapitena Engleske.

Trenutak kada je Fransoa Leteksje pokazao žuti karton Hariju Kejnufoto: EPA/FILIP SINGER
21:16h

13. minut - Drugi korner "crvene furije." Centaršut Nika Vilijamsa, Rodri je spustio loptu, a Le Norman je šutirao daleko pored gola iz polu makazica.

Pokušaj Robina Le Normana na utakmici Španije i Engleskefoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
21:12h

Zanimljiv foto ubod na tribinama i pozdrav dva čoveka kao podrška Engleskoj, odnosno Španiji: Princ Vilijam i kralj Felipe.

Princ Vilijam i kralj Felipefoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL
21:00h

5. minut - Niko Vilijams je izborio prvi korner za Španiju pošto je centirao na prvu stativu, a Džon Stouns je izbacio loptu van terena, a posle bez opasnosti.

20:57h

Uskoro počinjemo!

20:49h

Ko će biti najbolji strelac turnira? U igri su Hari Kejn (Engleska) i Dani Olmo (Španija) sa po tri.

Po dva imaju Džud Belingem (Engleska) i Fabijan Ruiz (Španija).

20:45h

Francuski sudija Fransoa Leteksje (35) najmlađi je arbitar u istoriji koji će suditi finale Evropskog prvenstva.

Inače, delio je pravdu na meču Danske i Srbije u trećem kolu C grupe, a "orlovi" su posle remija bez golova ispali kao poslednji na tabeli.

20:43h

Din Ešton, nekadašnji napadač Krua, Noriča i Vest Hema objavio je kako izgleda njegov frižider. Tu je čak sedam razlitičitih vrsta piva.

Inače, bivši špic je za seniorsku nacionalnu selekciju upisao samo jedan nastup, iako je prošao sve mlađe kategorije.

20:40h

Karlos Alkaras pobedio je Novaka Đokovića sa 3:0 (6:2,6:2 i 7:6) u setovima u finalu ovogodišnjeg Vimbldona.

Španac je u izjavi posle meča i odbranjenog trofeja i osvojenog četvrtog Grend slema poslao poruku sunarodnicima iz fudbalske reprezentacije pred finale.

Karlos Alkaras na meču protiv Novaka Đokovićafoto: Aaron Chown / PA Images / Profimedia

Sa mojim timom ću da gledam. Ne znam šta će se dogoditi. Ja sam svoj posao uradio, ostalo je još da to urade i fudbaleri. Biće težak meč - istakao je Alkaras.