Slavlje fudbalera Engleske protiv Holandije, Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI

EURO 2024

PREOKRET ENGLESKE U 91. MINUTU PROTIV HOLANDIJE! "Gordi Albion" protiv Španije za trofej (VIDEO/FOTO)

Tok utakmice možete pratiti iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 10.07.2024. 23:26h > 00:19h
21:31h

32. minut - Stativa! Uzvraća Fil Foden! Udarac levom nogom sa preko 25 metara, ali sada sreća za Holandiju.

Geret Sautgejt, selektor Engleske na utakmici protiv Holandijefoto: Alexey Filippov / Sputnik / Profimedia
21:28h

29. minut - Prečka! Prvo je Depaj lepo proigrao Malena čiji je šut izblokiran. Onda je usledio korner Simonsa i šut glavom Damfrisa, ali sreća za Englesku.

Ronald Kuman, selektor Holandije na utakmici protiv Engleskefoto: EPA/RONALD WITTEK
21:25h

23. minut - Fil Foden se prošetao kroz odbranu i provukao loptu između Verbrugena i Akea, ali je Damfris zaustavio loptu na gol liniji.

Trenutak kada je Denzel Damfris zaustavio loptu na gol liniji posle pokušaja Fila Fodenafoto: EPA/GEORGI LICOVSKI
Izmena: 22:22h
21:16h

18. minut - GOOOOL! Hari Kejn donosi izjednačenje sa penala! Do jedanesterca je došlo zbog duela Denzela Damfrisa i kapitena Engleske.

Desni bek "lala" je otvorenim đonom išao na stopalo špica. Iskusni napadač se požalio na udarac, a igra je zaustavljena.

Trenutak kada je Denzel Damfris udario Harija Kejnafoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

Glavni sudija Feliks Cvajer dobio je poziv iz VAR sobe i pogledao je snimak i pokazao na belu tačku, a defanzivac je dobio žuti karton.

Izmena: 00:19h
21:07h

7. minut - GOOOOOL! Kakva bomba Ćavija Simonsa za prednost Holandije od 1:0! Ukrao je loptu Deklanu Rajsu i tukao iz punog trka sa ivice kaznenog.

U padu je pocepao mrežu za jedan od najlepših pogodaka na EURO-u.

Izmena: 21:16h
20:59h

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad imaju Englezi.

20:44h

Ćavi Simons biće drugi najmlađi holandski fudbaler koji je igrao polufinale nekog velikog takmičenja za reprezentaciju svoje zemlje.

Talentovani ofanzivac ima 21 godinu i 80 dana, a mlađi je u polufinalu EURO-a 2004. godine bio samo Arjen Roben sa 20 godina i 159 dana.

20:42h

Hari Kejn, kapiten Engleske polako, ali sigurno grabi ka klubu 100 kada govorimo o nastupima. Polufinalni meč biće mu 97. u nacionalnom dresu.

19:56h

Selektori Ronald Kuman i Geret Sautgejt izabrali su startnih 11:

Holandija: Verbrugen - Damfirs, De Fraj, Van Dajk, Ake - Šouten, Simons, Rejinders - Malen, Gakpo, Depaj.

Engleska: Pikford - Voker, Stons, Guei - Saka, Mejinu, Rajs, Tripije - Foden, Belingem, Kejn.

Izmena: 21:29h
19:46h

Kodi Gakpo, ofanzivac Holandije ima priliku da se odvoji na prvom mestu strelaca na EURO-u.

Kodi Gakpofoto: EPA/FILIP SINGER

Trenutno je na tri gola koliko i Žorž Mikautadze, Džamal Musijala, Ivan Šranc i Dani Olmo, koji je jedini i dalje u igri, odnosno u finalu.

Kod Engleza, po dva pogotka upisali su Hari Kejn i Džud Belingem.

19:41h

Nažalost, dogodila se krvava uvertira pošto je na ulicama Dortmunda došlo do tuče navijača dve selekcije.

Izmena: 19:55h
17:52h

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Francusku sa 2:1 posle preokreta i plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Meč za trofej igra se 14. jula od 21.00 na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a protivnika će "crvena furija" saznati večeras.

Na Signal Iduna parku u Dortmundu, Borusijinom domu od 21.00 sastaju se Holandija i Engleska.

"Lale" su prvu i jedinu titulu prvaka Evrope osvojile 1988. godine u Zapadnoj Nemačkoj i sigurno da žele nastavak i ponavljanje sna od pre 36 godina.

"Gordi Albion" je na EURO došao kao prvi favorit i ruku na srce, nije opravdao tu ulogu, ali su stigli do plasmana među četiri najbolje selekcije.

Teniskim rečnikom, izabranici Gereta Sautgejta "brane" plasman u finale pošto su 2021. godine izgubili od Italije na Vembliju posle penala za trofej.

Informacija koja mnogima nekada izmiče je da Engleska nikada nije bila prvak Evrope, a najveći uspeh je upravo pomenuto finale od pre tri godine.

Kada govorimo o međusobnim odmeravanjima snaga, Holandija ima pobedu više (7-6) uz devet remija.