Slavlje fudbalera Engleske protiv Holandije, Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI

EURO 2024

PREOKRET ENGLESKE U 91. MINUTU PROTIV HOLANDIJE! "Gordi Albion" protiv Španije za trofej (VIDEO/FOTO)

Tok utakmice možete pratiti iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 10.07.2024. 23:26h > 00:19h
22:57h

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Holandiju posle preokreta sa 2:1 i plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

"Gordi Albion" došao je do drugog uzastopnog plasmana u borbu za trofej, a rival će biti Španija 14. jula od 21.00 na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

"Lale" su povele bombom Ćavija Simonsa u sedmom minutu kada je ukrao loptu i u padu pocepao mrežu sa ivice kaznenog prostora!

Hari Kejn je izjednačio iz penala u 18. minutu, a do istog je došlo zbog duela Denzela Damfrisa i kapitena Engleske uz javljanje iz VAR sobe.

Pet minuta kasnije se Fil Foden prošetao kroz odbranu i provukao loptu između Verbrugena i Akea, ali je Damfris zaustavio loptu na gol liniji.

Denzel Damfris je glavom posle kornera pogodio stativu u 29. minutu, a tri minuta posle Fil Foden je uzdrmao stativu sa preko 25 metara.

Memfis Depaj ne može da nastavi utakmicu zbog povrede i zamenio ga je vezista Džoej Verman u 35. minutu.

Memfis Depaj (levo) na utakmici Holandije i Španijefoto: EPA/RONALD WITTEK

Prva prava šansa dogodila se u 65. minutu kada je Van Dajk šutirao sa 10 metara posle centaršuta Vermana, ali je Džordan Pikford skrenuo u korner.

Bukaju Saki je u 79. minutu poništen gol posle centaršuta Kajla Vokera, jer je pomoćni sudija pokazao da se desni bek našao u ofsajdu.

Reakcija Bukaja Sake posle poništenog gola foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Preokret Engleske usledio je u 91. minutu, a heroj je bio Oli Votkins koji je 10 minuta ranije zamenio kapitena Harija Kejna.

Fantastično proigravanje Palmera u srcu šesnaesterca. Napadač je na leđima imao De Fraja i iz okreta šutirao i savladao nemoćnog Verbrugena.

Engleska će u nedelju igrati za prvi pehar prvaka Evrope, a najveći uspeh do sada bio je poraz na penale od Italije na Vembliju pre tri godine.

(Espreso/Veljko Petrović)

Izmena: 00:18h
22:55h

Kraj! Engleska je pobedila Holandiju sa 2:1 posle preokreta i plasirala se u drugo uzastopno finale Evropskog prvenstva gde će im rival biti Španija.

Utakmica za trofej igra se 14. jula do 21.00 na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Izmena: 23:46h
22:51h

90+2. minut - Žuti karton za Ćavija Simonsa. Konsa menja Saku, a Mejnu ustupa mesto Galageru.

Na drugoj strani su Brobi i Zirkze zamenili Simonsa i Damfrisa.

22:50h

90+1. minut - GOOOOL! Votkins za preokret i moguće finale!

22:45h

87. minut - Van Dajk je dobio žuti karton jer je prigovorio Feliksu Cvajeru zato što nije svirao faul Stonsa koji ga je uhvatio rukama za dres i vukao.

Trenutak kada je Feliks Cvajer pokazao žuti karton Virdžilu van Dajkufoto: EPA/RONALD WITTEK

Samo 60 sekundi ranije opomenut je i Bukajo Saka zbog faula nad Kodijem Gakpom.

22:41h

80. minut - Hari Kejn i Fil Foden izlaze iz igre, a ulaze Oli Votkins i Kol Palmer.

22:39h

79. minut - Poništen gol Engleske! Pogodio je Bukajo Saka mrežu na centaršut Kajla Vokera, ali je pomoćni sudija pokazao da je ofsajd.

Reakcija Bukaja Sake posle poništenog golafoto: EPA/MOHAMED MESSARA

VAR soba potvrdila je odluku arbitra, iako su desni bek i Stefan de Fraj bili jako blizu u liniji.

22:36h

77. minut - Gakpo je centirao preko Vokera, a Guei je dobio skok duel sa Veghorstom. Lopta se odbila do Simonsa i usledio šut pravo u Pikforda.

22:31h

72. minut - Žuti karton za Belingema zbog faula nad De Frajom.

Trenutak kada je Džud Belingem faulirao Stefana de Frajafoto: EPA/EORGI LICOVSKI
22:29h

69. minut - Ubacio je loptu Ake, a Pikford je izbacio loptu u korner. Posle prekida iz ugla, faul Veghorsta nad Rajsom.

22:22h

65. minut - Centaršut Vermana iz prekida i udarac Van Dajka sa 10 metara, ali skrenuo je Pikford loptu u korner. Posle istog, Damfris glavom preko gola.

Šut Virdžila van Dajka i odbrana Džordana Pikfordafoto: EPA/EORGI LICOVSKI
22:03h

46. minut - Donijel Malen izašao je iz igre, a ušao je klasični napadač Vut Veghorst. Na drugoj strani, Luk Šo zamenio je Kirana Tripijea.

Napustili teren - Donijel Malen i Kiran Tripijefoto: EPA/EORGI LICOVSKI
21:45h

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena: Holandija - Engleska 1:1.

Izmena: 23:45h
21:40h

38. minut - Opet Foden. Previše prostora dobio je Fil, oprobao udarac sa 20 metara, ali je Verbrugen intervenisao i uhvatio loptu u naručje.

21:36h

35. minut - Memfis Depaj ne može da nastavi utakmicu zbog povrede i zameniće ga vezista Džoej Verman.

Trenutak kada je Memfis Depaj morao da izađe iz igre zbog povredafoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Izmena: 22:22h