Engleska u polufinalu, Foto: Fabio Ferrari/LaPresse/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

ENGLEZI SE PROVUKLI DO POLUFINALA EP: Kraj evropskog sna za Švajcarce, Akanđi TRAGIČAR

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 06.07.2024. 20:41h > 21:05h
18:26h

27. minut - Očekivali smo više uzbuđenja. Tvrda utakmica.

18:24h

25. minut - Dobar napad Švajcaraca, ali je Embolo blokiran u poslednjem momentu.

18:19h

16. minut - Mainu je okušao šut sa distance, može se reći najkonkretnija prilika na meču za Engleze.

18:16h

15. minut - Šer je neoprezno startovao nad Kejnom, ali Orsato smatra da nema govora o poenalu.

18:14h

14. minut - Beležimo pokušaj Rajsa koji je izblokiran. Period u kome Englezi imaju inicijativu.

18:13h

13. minut - Kružila je lopta oko šesnaesterca, ali su Švajcarci disciplinovani u odbrani i otklanjaju svaku opasnost.

18:09h

10. minut - Švajcarci igraju sa dosta samopouzdanja, dve polušanse pred golom Engleza, ali bez prave završnice.

18:07h

7. minut - Saka je bio u ofsajdu, Belingem ga je sjajno pronašao po desnoj strani, ali ipak ništa od ovog napada Engleza.

18:05h

5. minut - Dobar napad Švajcaraca koji je upropasrio Frojler.

18:00h

1. minut - Počeo meč Engleske i Švajcarske!

17:55h

U toku je intoniranje himni, meč uskoro počinje.

17:16h

Poznati su sastavi timova:

Engleska: Pikford - Voker, Stouns, Konsa - Tripije, Mainu, Rajs, Saka - Foden, Belingem - Kejn Švajcarska: Zomer - Rodrigez, Akanđi, Šar - Rider, Frojler, Abišer, Džaka - Vargas, Ndoj, Embolo

Izmena: 17:24h
17:08h

Fudbaleri Engleske i Švajcarske odmeriće snage u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Nemačkoj od 18 časova u Dizeldorfu.

Jedan polufinalni par smo već dobili, a to su selekcije Španije i Francuske.

Iako su izabranici Gereta Sautgejta jedan od glavnih favorita za osvajanje šampionata Evrope, navijači su razočarani onim što su prikazali u dosadašnjem delu turnira.

Engezi su posle produžetaka slavili protiv Slovačke sa 2:1 u osmini finala, a pamti se i remi sa Slovencima u grupi.

Srbiju su nadigrali 1:0, a sa Dancima remizirali 1:1.

Švajcarci su ostavili bolji utisak, pošto su eliminisali šampione Evrope, selekciju Italije sa 2:0, dok su sa Nemcima i Škotima odigrali 1:1 u grupi, a protiv Mađara ubedljivo slavili 3:1.