Foto: Promo

ŠTA KAŽETE?

OVAKO IZGLEDA ĆERKA SNEŽANE BOGDANOVIĆ: Ako je do sad niste zapamtili, SLIKU U KUPAĆEM SIGURNO HOĆETE (FOTO)

Uliks inače već dugo živi i radi u Njujorku sa suprugom i ćerkom, koja danas ima 27 godina

Objavljeno: 10.11.2022. 12:41h > 16:27h

Nika Fehmiu potiče iz slavne porodice – otac joj je Uliks, deda Bekim Fehmiu, a mama glumica Snežana Bogdanović.

„Ona je rođenjem Amerikanka, ali Njujorčani nisu Amerikanci. Pritom, ona ima iskustvo naših prostora, i to ne samo Beograda, u kome je vrlo često, nego i Hrvatske, odakle joj je mama, i Kosova, odakle je moj otac. Nika voli sve te prostore, oseća njihove različitosti i ume da ih prepozna.To je nama bilo apsolutno fascinantno da gledamo dok je rasla. Kad odemo u Hrvatsku, zalepi joj se malo tog primorskog, a ovde joj istog trenutka upliva Beograd, sve s nekim njenim akcentom. Svet se smanjio, nije ništa više tako daleko kao što je bilo onda kada smo mi putovali“, kazao je Uliks svojevremeno, a prenosi sajt poznati.info.

Uliks inače već dugo živi i radi u Njujorku sa suprugom i ćerkom, koja danas ima 27 godina.

Pošto potiče iz velike glumačke porodice, ne čudi što je i ona pošla sličnim putem.

Naime, Nika, koja je rođena 1995. godine u Njujorku, završila je međunarodne odnose i ljudska prava, a piše scenarija i režira kratke filmove. Radila je i kao modna fotografkinja i asistentkinja urednika na više različitih projekata i u Srbiji, i u Njujorku.

Njena mama Snežana je ranije za Story otkrila kako su ćerki dali ime Nika.

„Ja sam predložila ime, a Uliks ga je odmah zavoleo. U našoj ćerki izmešale su se sve tri religije s naših prostora. Nika je boginja pobede, ime se sreće svuda, a kod nas ga ima na primorju.“

Uliks je ranije govorio i to tome kako je izgledalo Nikino odrastanje u Njujorku.

“Jedino što mi se ne dopada jeste to što se njenoj generaciji ceo socijalni život dešava onlajn. Ponekad, ranije, dođu joj drugarice, njih tri, a onda ćute, svaka sedi za svojim kompjuterom i udara po tastaturi nestvarnom brzinom. Ja ih pitam šta rade, one kažu – pričamo, a u stvari su na četu sa još njih desetoro. Sada manje to radi, ali i tamo se vode polemike o tome da li je ovaj virtuelni život zaista propast ili je to samo jedna od promena koja je neminovna, i ne tako loša kao što se nama čini. Plaši me malo taj koncept gubljenja privatnosti na netu. Nekada su devojčice dnevnike zaključavale ključem, sada ga vode onlajn.“

(Espreso)