Detalji saslušanja uhapšenih zbog korupcije: Ovako su se Papić i Apostolović branili pred sudom
Aleksandar Papić, Foto: Petar Aleksić

HAPŠENJE

Detalji saslušanja uhapšenih zbog korupcije: Ovako su se Papić i Apostolović branili pred sudom

Papić je uhapšen u stanu u centru Beograda, iz kog su policajci izneli 15 Luj Viton torbi, kompjutere i dokumentaciju

Objavljeno:

Biznismen Aleksandra Papić koji je juče uhapšen u velikoj akciji po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu jutros je priveden u Palatu pravde na saslušanje, ali je kako Kurir saznaje, odlučio da se brani ćutanjem! Kako izvor Kurira otkriva, najbliži Papićev saradnik, uhapšeni Toni Apostolović svoju odbranu je iznosio skoro šest sati.

Podsetimo, osim Papića i njegovog saradnika na kog se i vodi firma "Tim sistem", čiji je Apostolović formalni vlasnik, uhapšen je i predsednik opštine Obrenovac Milorad Grčić kao i još 12 osumnjičenih. Na teret im je stavljeno da su od 2018. do 2021. vršenjem različitih krivičnih dela, u postupku javnih nabavki oštetili javno preduzeće EPS za milion evra.

- Svi uhapšeni u velikoj akciji protiv korupcije u Beogradu privedeni su u Palatu pravde na saslušanje jutros oko 8 sati. Očekuje se da će njihovo ispitivanje trajati do kasno u noć, a tužilaštvo će potom odlučiti da li će i za koga predložiti Višem sudu u Beogradu određivanje pritvora - rekao je izvor Kurira.

1 / 4 Foto: Kurir/Nemanja Nikolić

Kako je Kurir pisao, predsedniku opštine Obrenovac Miloradu Grčiću, policija je lisice stavila juče ujutru, u trenutku dok je ulazio u "smart". Tokom pretresa kabineta u opštini, pronađena je velika količina novca, tri skupocena sata kao i tri zlatna lanca.

Papić je uhapšen u stanu u centru Beograda, iz kog su policajci izneli 15 Luj Viton torbi, kompjutere i dokumentaciju. On se sumnjiči da je izvlačio novac iz EPS-a preko fime "Tim sistem" na čijem je čelu bio njegov prijatelj i dugogodišnji saradnik Apostolović.

Kako je Kurir pisao, otkriveno je da se na ovu kompaniju vodi i luksuzna vila na Dedinju, dva stana od po 100 kvadrata u Kuli Beograd u Beogradu na vodi, luksuzni stan u Budvi kao i još nekoliko nekretnina u Beogradu.

Saslušanje ostalih osumnjičenih u tužilaštvu je u toku..

Bonus video:

Error in getting video.

00:50

Hapšenje

Espreso/Kurir


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.