i to sa prosečnim platama!
Zimovanje, letovanje, automobil, samo recite! SRPKINJA SA METODOM 7 KOVERATA OTKRIVA KAKO ŠTEDI NOVAC I UVEK IMA ZA SVE!
Tajna naše sagovornice su - obične papirne koverte
Kako u Srbiji sa prosečnom platom živeti normalno i imati sve?
Ovo pitanje sebi će postaviti svaki građanin Srbije koji radi za neku prosečnu kintu. Ipak, jedna Beograđanka sa kojom smo razgovarali otkriva kako ona i suprug, koji zajedno zarađuju 80.000 dinara - uvek imaju za sve, a pritom žive kao podstanari.
Tajna naše sagovornice su - obične papirne koverte.
Ona, naime ima nekoliko koverata na kojima je napisano za šta se sve odvaja.
- Kako dođe prvi, suprug i ja stavljamo platu na sto. Nema tu - moje, tvoje, sve je naše. S platama na stolu, ukupno 80.000 dinara počinje "čerečenje".
Kirija 150 evra. U kovertu na kojoj piše kirija ide 18.000 dinara.
- Idemo dalje. Automobil. Zahvaljujući toj koverti uštedeli smo da kupimo "renoa", a sad u kovertu obacujemo po 2. 000 dinara za gorivo, eventualne popravke, da se nađe ako nas mališa ne daj Bože izda.
- Putovanja. To što ne radimo za ne znam koju lovu ne znači da nemamo dušu da otputujemo. Za letovanje i zimovanje ima se uvek. Grčka po nekim pristojnim cenama nije toliki teret kad u kovertu "more" svakog meseca ubacujete 2.000 - 3.000 dinara. Što pretekne, super je zimi za Divčibare na dva, tri dana.
Rođendani, slave i veselja.
- Kako imamo veliko društvo, ali i familiju, večito se u našem krugu najužih ljudi nešto slavi. Tako poneka hiljada dinara u toj koverti predstavlja spas - ako nam prijatelji dobiju dete, ili smo prevideli rođendan neke drage osobe novac nam za to neće manjkati!
Kućni aparati i popravke.
Hiljadu dinara od svake plate nećete osetiti. Ali zato, ako vam crkne frižider a vi ste bez dinara, u koverti uvek ima zaleđine! Isto je i sa nenadanim troškovima, kvarovima bojlera, grejača na mašini itd. Zašto se hvatati za glavu kad dođete pred svršen čin, kad je bolje o svemu misliti na vreme?
Kućne potrepštine i hrana
Šta pretekne od prethodnih koverata, ostaje za hranu i stvari za kuću. Olakšica je što nam roditelji sa sela šalju ponekad paket, pa ne kupujemo baš sve. Ipak, i u tom delu smo ekonomični - za doručak se jedu ili jaja, ili eventualno domaća proja. Kad se kuva pasulj jede se dok se ne pojede, itd.
Tako iz te [este koverte pretekne u onu koja najčešće zvrji prazna, i u nju se od plate ne odvaja ni[ta - odeća i obuća. Iz šeste koverte prelije u sedmu, pa smo uvek i fino obučeni.
Ko kaže da nije lako?
Organizacija je ključ uspeha - tvrdi ova Beograđanka!
Bonus video:
MASOVNA PUCNJAVA: Ovako Srbi slave Božić u Americi
(S.Trajković)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!