
još malo
Ovog datuma kreće prijava za 5.000 evra: Stiže nova pomoć države
Nova sjajna pomoć države za kupovinu električnih vozila
Od 3. februara biće omogućeno podnošenje zahteva za subvencije u iznosu od 250 do 5.000 evra za kupovnu novih vozila na električni pogon.
Fizička lica, preduzetnici i pravna lica, zahteve za ovaj vid subvencije moći će da podnose Ministarstvu zaštite životne sredine zaključno sa 31. oktobrom 2025. godine.
Vlada Srbije usvojila je 23. januara Uredbu o uslovima i načinu sprovođenja subvencionisane kupovine novih vozila koja imaju isključivo električni pogon, kao deo seta mera za unapređenje kvaliteta vazduha, za šta je obezbeđeno 170 miliona dinara, zavisno od vrste vozila.

Ministarka zaštite životne sredine u ostavci Irena Vujović izjavila je ranije da ukoliko se kao i prethodnih godina, pokaže da tražnja premašuje obezbeđen iznos pokušati obezbediti dodatna sredstva za sve koji su podneli zahtev u predviđenom roku kako bi uz podršku države kupili ekološki prihvatljivo vozilo.
Ona je navela i da je tokom prethodnih pet godina, uz podršku Ministarstva zaštite životne sredine kupljeno više od 2.800 vozila na električni i hibridni pogon.
Bonus video:
(Espreso/Blic/Anica Jelovac/Prenela: N.J)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!